Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
channelle
Število vnosov: 1
27.04.2011 ob 22:23

Živjo!
Sicer se je že dosti pisalo na to temo kako odreagirat na kakšne osladne in da ne rečem opolzke komentarje mimoidočih neznancev, pa še vseeno – da še tukej na forumu mal povprašam za kakšne ideje kako ''zabiti'' nazaj kakšnega frajerja, ki se bo ravnokar razpočil od samovšečnosti in visokega ega. Sicer sem kar dosti ''gofljast'' tip človeka, ki ne utihne kar zlahka, vendar sem bolj samozavestna samo med ljudmi, ki jih poznam. Drugače pa nisem kaj preveč zgovorna in mnogi bi me na prvi pogled opisali kot zelo sramežljivo. In tak vtis dejansko tudi dajem, na primer, ko delam za šankom, in si me marsikateri privošči in kakšno pripomne. Včasih mi jih še uspe zatreti, vendar pa si velikokrat tudi ne upam kaj reči nazaj ali pa mi zmanjka besednega zaklada in se počutim kot popolna budala. Enostavno mi jezik otrpne in tip doseže cilj - spraviti me v zadrego. Sploh pa se ne znam branit, če pride do kakšnega nadlegovanja. In me zanima, kaj kej vi nardite v takih situacijah… *
cosa_nostra
Število vnosov: 62
29.04.2011 ob 20:31

Opolzke komentarje je najlepše ignorirati. Ignoranca je za ego najhujša. smiley Če je prisotno nadlegovanje, si mirno in čimbolj neopazno pokliči v bližino šefa, kakšno sodelavko ali naključnega kavalirja. Pač pod pretvezo, da je potrebno kaj postoriti ali, da česa ne znaš. Na hitro si najdi neko delo (zlaganje kozarcev, pomivanje,...), da se boš lahko umaknila na razdaljo. Nikoli jim ne dajaj povoda!! To pomeni, da se obleci čimbolj normalno, ne spogleduj se preveč in pogovarjaj se le osnovne stvari (naročilo, račun).

Za vsak primer: če ne znaš nobene od borilnih veščin, se nečesa čimprej nauči. Zaneseš se lahko edino nase. Ko pride do resnejših konfliktov / nadlegovanja, ti običajno nihče noče pomagati (moja izkušnja, ne sicer iz lokala). In ti povem, da ni večje osuplosti, ko krhka punčka temeljito posveti nasprotniku. smiley smiley

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley