Zadovoljna.si
Prhljaj lahko uniči teksturo vaših las in poslabša zdravstveno stanje samega lasišča, zato ga ob nastanku poskušajte čim prej zatreti.

Nega las

Učinek bo viden že po 1 tednu

J.V.
18. 12. 2017 10.50
0

Prhljaj je težava, ki povzroča preglavice marsikomu, in ni le estetski problem, saj ga pogosto spremljajo pordelost, srbečica in razdraženo lasišče. Ker je jeseni in pozimi koža še bolj izsušena, se v tem obdobju stanje pogosto še poslabša, k sreči pa obstaja kar nekaj načinov, s pomočjo katerih lahko prhljaj omilite ali se ga celo popolnoma znebite. Najbolj učinkovito orožje je seveda šampon, ki pomaga zavirati prehitro obnavljanje povrhnjice, normalizira njeno strukturo, odstrani luske in hitro pomiri neprijetno srbečico in razdraženost lasišča.

Prhljaj lahko uniči teksturo vaših las in poslabša zdravstveno stanje samega lasišča, zato ga ob nastanku poskušajte čim prej zatreti.
Prhljaj lahko uniči teksturo vaših las in poslabša zdravstveno stanje samega lasišča, zato ga ob nastanku poskušajte čim prej zatreti. FOTO: iStock

Zakaj prhljaj sploh nastane?

Bele drobne luske na lasišču grenijo življenje marsikomu, in čeprav je pogostejši pri moških, se z njim bori tudi marsikatera pripadnica ženskega spola. Težavo dodatno poslabšajo hormonske spremembe, spremembe v načinu prehranjevanja, bolezni, stres, upad imunske odpornosti ...  Prhljaj se pojavi tudi, kadar je koža preveč izsušena zaradi ogrevanja prostorov, mraza in vetra. Tudi mastna koža je precej pogost vzrok prhljaja. To vrsto prhljaja prepoznamo po pordelem lasišču, prekritem z belimi koščki odmrle kože ali rumenimi luskinami, prhljaj pa lahko nastane tudi zaradi nerednega umivanja lasišča, občutljivosti na določene izdelke ali bolezni, kot je luskavica. Ključni vzrok za njegov nastanek pa so glivice Malassezia. Prhljaj lahko uniči teksturo vaših las in poslabša zdravstveno stanje samega lasišča, zato ga ob nastanku poskušajte čim prej zatreti.

Prhljaj se pojavi tudi, kadar je koža preveč izsušena zaradi ogrevanja prostorov, mraza in vetra.
Prhljaj se pojavi tudi, kadar je koža preveč izsušena zaradi ogrevanja prostorov, mraza in vetra.FOTO: iStock

Kako se ga znebiti?

To lahko storite tako, da spremenite svoj življenjski slog. Znano je, da stres povzroča marsikatero težavo, med drugim prhljaj, čezmerno izpadanje las in mastno lasišče. Če ste bili v zadnjem času pod velikim stresom, je morda tu to eden izmed razlogov, zakaj imate težave s prhljajem. Naučite se nadzorovati stres, izogibajte se prepogostemu umivanju las, zmanjšajte oziroma omejite uporabo izdelkov za nego las in se izogibajte gelom, lakom za lase in vosku, uživajte zdravo in raznoliko prehrano, ki bo vsebovala veliko cinka, vitaminov B in zdrave maščobe. Izsušenost lasišča boste omilili tako, da boste vsak dan uživali ribje olje. Zadostuje že ena žlica, a nikar ne pričakujte, da se ga boste znebili čez noč. Učinek bo viden po nekaj tednih, v tem času pa je zelo pomembno tudi to, da uporabljate izdelke za nego las, ki so namenjeni preprečevanju prhljaja.

Za preventivno nego pri trdovratnem prhljaju, nagnjenem k pogostim ponovitvam, šampon uporabljajte 1-krat na teden ali vsak drugi teden.
Za preventivno nego pri trdovratnem prhljaju, nagnjenem k pogostim ponovitvam, šampon uporabljajte 1-krat na teden ali vsak drugi teden. FOTO:

Brez pravega šampona ne gre!

Za najučinkovitejšega se je izkazal dermatološki šampon Fitoval proti prhljaju. Aktivne sestavine šamponov Fitoval uničijo glivice, normalizirajo strukturo povrhnjice in odstranijo luske. Tako poskrbijo za hiter učinek in pomagajo ščititi pred ponovitvijo prhljaja. Izberete lahko intenziven dermatološki šampon, ki ga priporočajo pri izrazitem in trdovratnem prhljaju, pri prhljaju, nagnjenem k pogostim ponovitvam in pri srbečem in razdraženem lasišču. Po enem tednu uporabe se bo vidnost prhljaja zmanjšala za 85 %, za 89 % bo manjše srbenje, lasje bodo za 8 5% močnejši in 100 % videti bolj zdravi. Rezultati so nastali na podlagi samoocene 20 oseb, ki so sodelovale v raziskavi pod dermatološkim nadzorom po 1 oziroma 4 tednih uporabe. Šampon uporabljajte 2-krat na teden, štiri tedne zapored, če prhljaj ni popolnoma odstranjen, pa še dva tedna po 2-krat na teden. Za preventivno nego pri trdovratnem prhljaju, nagnjenem k pogostim ponovitvam, šampon uporabljajte 1-krat na teden ali vsak drugi teden.

Če se spoprijemate z blagim prhljajem oziroma je ta le občasen, vam priporočamo uporabo vzdrževalnega dermatološkega šampona proti prhljaju. Ta je primeren tudi, kadar si želite dolgotrajnejši učinek in zaščito pred ponovitvijo prhljaja po končani negi z intenzivnim šamponom. Uporabljate ga lahko za redno umivanje las, tako da ga nanesete na vlažne lase in temeljito zmasirate, da se pena enakomerno razporedi po lasišču. Šampon pustite delovati 3 minute, nato ga temeljito sperite. Postopek ponovite, vendar šampon po končanem masiranju takoj temeljito sperite.

Sponzorirana vsebina

ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 375