Strokovnjaki priporočajo, da testenine in riž skuhaš 'al dente', enako velja za krompir, ki ga nikar ne kuhaj toliko časa, da bo razpadel. Na ta način znižaš glikemični indeks teh živil. Višji je glikemični indeks živil, večji in hitrejši je dvig sladkorja, ki ga povzroči v krvi. Če uživaš hrano z visokim glikemičnim indeksom, se v tvojem telesu kopiči maščoba, tudi kadar ješ hrano, ki ni mastna. Kadar živila kuhaš na pari ali v pečici, denimo krompirček, jih lahko zaužiješ z olupkom, saj bo tako hujšanje še bolj uspešno zaradi vnosa vlaknin.
Kadar se med hujšanjem popolnoma odpoveš vsem sladkim grehom, se kaj lahko zgodi, da boš prej ko slej planila na veliko čokolado in pokvarila večdnevni vloženi trud. Zato si privošči kakšen čokoladni bonbonček tudi med dieto. Zaužij ga z otrobi, saj bo tvoje telo zaradi vlaknin vsrkalo manj sladkorjev.
3. Olje in maslo zamenjaj z lahkimi mlečnimi izdelki
Na solati, rižotah, v omakah za testenine uporabi skuto ali jogurt. Žlica olja ima namreč 418 džulov, 10 gramov masla 314 džulov, žlica nemastnega jogurta 29, skute pa 62.
4. Povečaj nasitnost obrokov
Jej veliko zelenjave in jo zaužij kot prilogo pri glavnem obroku. Solata in porcija testenin nasitita pol manj kot porcija testenin z zelenjavno omako z nemastnim sirom.
5. Kruhu, testeninam in rižu vedno dodaj proteine
Strokovnjaki svetujejo, da belo meso, ribe, jajca, nemastne sire in stročnice kombiniraš s kruhom, testeninami ali rižem. Jogurt ali manj mastno skuto pa raje kombiniraj s sladicami. Na ta način boš po obroku bolj sita, glikemični indeks zaužitih živil pa ne bo previsok.
6. Kako cvreti živila
Pri cvrtju uporabi pol manj olja kot običajno, manjkajočo polovico pa nadomesti z vodo.
7. Pri sladicah uporabi proteinsko osnovo
Skuta, jogurt in smetana preprečijo hiter porast sladkorja v krvi, ki povzroči občutek lakote.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV