Zadovoljna.si
Brez muje se še čevelj ne obuje. Na dobrega osebnega trenerja prisega tudi manekenka Miranda Kerr.

Šport in zdravje

Kako prepoznati slabega osebnega trenerja?

U.S.
21. 03. 2014 08.48
3

Ker je bolj kot ne znano, da si pri nas že skoraj vsak nadene naziv osebni trener, je treba poudariti, da niso vsi enako dobri. Prinašamo vam nekaj nasvetov, s pomočjo katerih lahko ocenite, ali je vaš trener dober, povprečen ali pa bi si mogoče moral poiskati drugo službo.

Brez muje se še čevelj ne obuje. Na dobrega osebnega trenerja prisega tudi manekenka Miranda Kerr.
Brez muje se še čevelj ne obuje. Na dobrega osebnega trenerja prisega tudi manekenka Miranda Kerr.FOTO: Twitter
Če nimate veliko izkušenj s fitnesom, preprosto ne morete ločiti med dobrim in slabim osebnim trenerjem. Prav zato vas bomo seznanili s petimi podrobnostmi, ki veliko povedo o njihovi kvaliteti. Če vaš osebni trener počne katero od teh stvari, lahko to še spregledate, če pa ga najdete prav v vseh petih, ga nemudoma zamenjajte.

Beleženje vaših aktivnosti
Velik, če ne celo največji del trenerskega dela je načrtovanje programa, s pomočjo katerega boste uresničili zastavljene cilje. Torej, če si ne beleži vaših dosežkov, ne ve, ali je program sploh učinkovit. Tu sploh nimamo v mislih le števila ponovitev. Dober trener si namreč konstantno beleži informacije, katere vaje ste naredile, katere uteži dvigale, število serij, ponovitev in tempo, s katerim ste vadile. Prav na osnovi teh informacij dober trener ve, kateri program vam najbolj ustreza.

Brez bolečin ni napredka, a vseeno je treba dobro poznati svoje meje.
Brez bolečin ni napredka, a vseeno je treba dobro poznati svoje meje. FOTO: Facebook
Njegov videz ne ustreza kriterijem
V fitnes industriji je videz še kako pomemben. Seveda se ne zahteva, da so njegove mišice primerljive s tistimi, kakršne imajo 'bodybuilderji', vsekakor pa mora ustrezati kriterijem, ki dajo vedeti, da je mojster svojega poklica.

Zelo rad klepeta
Verjamemo, da želite trenerja, ki bo prijeten, a je njegova poglavitna naloga kljub vsemu ta, da vam na varen in učinkovit način pomaga doseči zastavljene cilje. Klepet o športnih rezultatih ali kateri drugi temi vsekakor ne spada med njegove zadolžitve. Raziskave so namreč pokazale, da v trenutkih, ko so vaše misli okupirane z drugimi temami, enako reagirajo tudi vaše mišice.

Brez bolečin ni napredka, a vseeno je treba dobro poznati svoje meje.
Brez bolečin ni napredka, a vseeno je treba dobro poznati svoje meje. FOTO: Facebook

Brez bolečin ni napredka
Trener vam bo pomagal do boljših rezultatov, kot ste jih sicer same sposobne doseči. Varno vas žene izven območja udobnosti in spodbuja vaše mišice k učinkoviti vadbi. No, če vas na vsakem treningu vodi do ali celo čez mejo, bodite pazljive. Tip treninga, po katerem bruhate ali celo izgubljate zavest, ni le neučinkovit, temveč tudi zelo nevaren. Na takšen način boste zagotovo izgubile voljo do vadbe, verjetno pa se boste celo poškodovale. Bolečina v mišicah je dobrodošla, ne pa v takšni meri, da naslednjih nekaj dni preživite v postelji.

Pred prvim treningom vas ni testiral
Bi bile presenečene, če bi avtomehanik začel popravljati vaš avtomobil, pred tem pa vas sploh ne bi vprašal, kaj je z njim narobe? Enako je z osebnim trenerjem. Dober bo na vaše telo gledal kot na stroj. Ocenil bo njegove prednosti in slabosti, na osnovi rezultatov pa bo oblikoval program vadbe. Test mora ponoviti po vsakem mesecu ali dveh, saj se lahko le tako prepriča o vašem napredku.

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 570