Da je hip hop kultura s svojimi zapovedmi oblačenja, obnašanja, glasbe in plesa, ni potrebno posebej poudarjati. Kulturno gibanje se je resda pričelo v revnih ameriških četrtih, ko so mladi Afro- in latino-američani drug drugemu kazali nove, izvirne plesne elemente in tekmovali v tem, kdo je boljši. Iz newyorškega geta pa se je hip hop razširil po vsem svetu.
In čeprav so osnovni elementi hip hop kulture rap, didžejstvo, grafiti in breakdance, danes večina ljudi pod pojmom hip hop razume le eno – plesne gibe, ki so obnoreli svet. Gibe, za katere ne veljajo stroga pravila; gibe, ki ne priznavajo omejitev in ki posamezniku dopuščajo veliko mero svobode.
Multikulturni fenomen, kakor mnogi radi poimenujejo hip hop kulturo je v zadnjih 30 letih trčil ob čeri komercializacije in kot večina subkultur postal pojem tržnega proizvoda.
Glavni krivec za nenadzorovano širjenje te kulture, pa je predvsem glasba. Poplava rap, r-n-b in hip-hop pevskih zvezd je poskrbela zato, da ima hip hop tudi pri nas vsako leto več privržencev. Če je leta 1995 v modernih tekmovalnih plesih, kamor uvrščamo tudi hip hop, tekmovalo le nekaj več kot 700 plesalk in plesalcev, je danes ta statistika skoraj dosegla število 2000.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV