Jejte počasi in v miru
Ne jejte samo zato, da bi pomirili lačen želodec. Vsak obrok hrane je še kako pomemben del našega vsakdana. Ne hitite, poskušajte jesti v miru in se nikar ne vznemirjajte. Ko jeste živčni ali zaskrbljeni, telo hrano namreč težje prebavi, saj zaznava, da je organizem v paničnem stanju. Prav tako ni priporočljivo jesti niti med med hojo ali vožnjo.
Sadje
Sveže sadje je vedno treba jesti samostojno in ga ne kombinirati z drugo hrano. Ta vrsta živil se namreč hitro prebavi, a lahko v kombinaciji z živili iz druge skupine zavre v želodcu, kar je vse prej kot dobro za vaš organizem.
Z beljakovinami bogate hrane vsekakor ni priporočljivo mešati s tisto, ki je pretežno sestavljena iz škroba. Slednja pri razgradnji namreč potrebuje alkalno okolje, medtem ko beljakovine potrebujejo kislino. Če se ti dve skupini živil najdeta v želodcu, lahko pride do napenjanja in vetrov. Testenin, riža, kruha in krompirja torej nikoli ne bi smeli uživati v kombinaciji s piščancem, svinjino, ribami ali kakšnim drugim mesom, čeprav smo tega vajeni že od malih nog.
Za prebavo beljakovin telo potrebuje precej več časa kot za prebavo škroba. Vendar pa tudi različnih virov beljakovin ne bi smeli mešati med seboj, posebej če imate občutljiv želodec, zato se izogibajte kombinaciji mesa, jajc, oreščkov in sira. Škroba po drugi strani ne bi smeli mešati z viri sladkorja, kar pomeni, da ne bi smeli jesti kruha in marmelade ter peciva s sladkim prelivom, kar se večini izmed nas zdi prav nepredstavljivo.
Meso je na zadnjem mestu
Organizem potrebuje le od 20 do 30 minut, da prebavi vodo in sokove, sledita sadje in zelenjava, nato pa juhe in kašice, ki se prebavijo v približno 40 minutah. Naslednje na lestvici so žitarice in živila, bogata s škrobom, za prebavo katerih telo potrebuje 2 do 3 ure, medtem ko se meso prebavlja še precej dlje – več kot 3 ure.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV