Do nenavadne ugotovitve so prišli japonski strokovnjaki, ki so raziskovali vpliv osebnosti na samo hujšanje. Skupina raziskovalcev je pod vodstvom dr. Hitomi Saita opazovala skupino, v kateri je bil 101 pacient. Vsi so se zaradi debelosti zdravili v Univerzitetnem kliničnem cetru Kansai. Strokovnjaki so jim pripravili poseben dietni režim, organizirali pogovore z dietologi in program telesne vadbe. Program hujšanja je potekal 6 mesecev.
Psihološki test
Preden so posameznike vključili v skupino za hujšanje, je vsak moral opraviti poseben psihološki test, s pomočjo katerega so strokovnjaki razbrali kakšno osebnost imajo. Iz podatkov, ki so jih dobili na testu, in analize poteka hujšanja so ugotovili, da so pacienti, ki veljajo za pesimiste, bolj učinkoviti pri hujšanju od optimistov.
Pesimisti so zaskrbljeni
Med obdobjem hujšanja in tudi po njem so se pesimisti bolj odločno usmerili k zastavljenemu cilju, njihov optimizem pa je naraščal. Nasprotno pa so optimisti že na začetku pokazali, da bodo med hujšanjem manj uspešni in bodo izgubili manj kilogramov. Strokovnjaki so prepričani, da so imeli pesimisti več uspeha pri hujšanju zato, ker so tudi sicer bolj zaskrbljeni za svoje zdravje in so zato hujšanje vzeli bolj resno. “Pomembno je, da je človek zainteresiran za to, da uresnilči svoje cilje in izboljša samokontrolo, saj edino tako lahko zmanjša psihološki stres, ki običajno spremlja hujšanje,” je pojasnil Saito. Tisti, ki so samozaupanje in optimizem pridobili šele med samim hujšanjem, so bili bolj uspešni pri izgubljanju kilogramov, obenem pa imajo po mnenju strokovnjakov več možnosti, da ohranijo zdrav slog življenja tudi vnaprej.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV