"Gobe odlično odstranjujejo mrtvo kožo, ki po uporabi postane znova gladka in lepo negovana. Uporaba gobe vsaj dva- ali trikrat tedensko bo izboljšala tudi vaš krvni obtok," pojasnjuje dermatolog dr. Paul Jarrod Frank. Toda neprestana uporaba ene in iste gobice na dolgi rok prinese več škode kot koristi. Se sprašujete, zakaj? Berite naprej ...
Škodljive gobe sčasoma postanejo škodljive, ker so idealno gnezdo za nastanek plesni in bakterij. Zato jih ne smemo uporabljati predolgo, obenem pa moramo tudi paziti, da jih ne delimo s preostalimi družinskimi člani.
Vlaga, ki se zadržuje v kopalnici, namreč privlači bakterije, ki se posledično razmnožujejo in se na naši gobi slej ko prej udomačijo. Bakterije lahko ob stiku s kožo povzročijo tudi razne okužbe in nevšečnosti, še posebej na predelih, kjer je naša koža nekoliko bolj suha ali celo razpokana.
Laboratorijske raziskave so pokazale, da se na gobi v povprečju nahajata dva različna organizma - acinetobacter, ki povzroča okužbe na ranah, razjede in vnetje očesne veznice, ter plesni, med katerimi je najbolj znana kandida, ki lahko povzroči izpuščaje okoli ust in številna druga draženja. Zaradi tega je priporočljivo, da gobice tudi nikoli in nikdar ne uporabljate v bližini ust, oči in okoli genitalij.
Uporabljajte gobo, narejeno iz naravnih in ne sintetičnih materialov, po uporabi jo močno ožemite in posušite, nikar jo ne obesite pod prho, temveč na mesto, kjer je vlaga minimalna. Redno jo namočite v snovi, ki uničujejo bakterije, nikar pa ne pozabite, da je še tako kakovostno gobo treba vsake tri do štiri tedne zamenjati z novo.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV