Ameriški avtor to, da neprestano nekaj jemo, krivi za prekomerno telesno težo in diabetes. A tudi če se vam pri prehranjevanju ni treba ničemur odpovedovati, Zinczenko poudarja, da 8-urna dieta ne pomeni, da se lahko v tem času 'napokate' do slabosti. Poudarja, da se je treba prehranjevati čim bolj zdravo. »Ves dan jemo in telesu ne pustimo dovolj časa, da bi obdelalo vso hrano ter toksine,« razlaga Zinczenko.
Kaj in kdaj jesti?
Ameriška specialista priporočata, da dan začnemo s čajem ali kavo, pred tem pa približno deset minut časa posvetimo tudi prebujanju telesa, ki naj bi potekalo v obliki vadbe, teka ali hitre hoje. »Na tak način boste aktivirali vašo presnovo,« svojo teorijo utemeljuje Zinczenko. Sledil naj bi hranljiv zajtrk, za kosilo pa naj bi si privoščili mešano solato, dva kosa pice in juho po lastni izbiri, za piko na i pa še sladico. Večerjali naj bi prej, kot smo vajeni (najpozneje osem ur po zajtrku in če se le da ne po 19. uri, eden izmed priporočenih menijev pa sta zrezek ter popečena zelenjava, na koncu pa še sladica in kozarec vina. Tako bo imelo naše telo dovolj časa, da predela vso vneseno hrano in pokuri čim več energije. Kot kaže moramo pri hujšanju torej poleg tega, kaj imamo na krožniku, paziti tudi na to, kdaj ga damo predse.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV