Raziskava je pokazala, da si ljudje ne vzamejo časa, da bi doma v miru zajtrkovali z družino. Le tretjina jih poje zajtrk sede za jedilno mizo, nekateri jedo kar v postelji, mnogi pa so odgovorili, da prvi obrok pojedo kar v kopalnici. 22 odstotkov jih je odgovorilo, da medtem ko jedo zajtrk, izkoristijo čas za oblačenje.
Jedo kar med hojo
Približno petina vprašanih je odgovorila, da jim običajno zmanjka časa in zato pojedo le polovico zajtrka, ki si ga pripravijo, več kot tretjina pa prvi obrok zaužije na avtobusu oziroma na vlaku. Vsak sedmi naj bi vsaj enkrat tedensko zajtrkoval za delovno mizo v službi, vsak peti pa priznava, da zajtrk poje kar med hojo po ulici. Podatki so precej zaskrbljujoči, ne le zato, ker ljudje ne jedo zajtrka, ker jim ta ne bi pasal, temveč zato, ker čutijo tak pritisk, da si preprosto ne vzamejo časa zanj. Sian Porter, predstavnik agencije, ki je opravila raziskavo, je dejal, da ga tolaži le to, da si nekateri za zajtrk še vedno pripravijo kaj toplega in da se ljudje očitno zavedajo, kako pomemben je zajtrk, če so ga pripravljeni pojesti celo med oblačenjem, v kopalnici, med hojo po ulici ali med vožnjo.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV