Koreografija je umetnost, saj končno obliko plesoče skupine marsikdo lahko enači s končanim delom drugih umetnikov. Prav tako kot je slika končni izdelek slikarja, v katerega je vložil znanje, navdih, talent in energijo, prav tako je formacija rezultat dolgotrajnih treningov plesalcev. Le-ti poskrbijo za to, da ideja koreografa postane realnost.
Koreograf je neke vrste arhitekt, je prepričan Gena Zanelli. Najbrž ima še kako prav, saj – sploh pri hip hopu – ni napisanih pravil, ustaljenih tirnic ali drugačnih predpisov, ki bi se jih koreograf moral držati. Čimbolj izvirna je ideja in čimbolje je odplesana zgodba, višje kotira v plesnem svetu.
Koreograsko delo je umetnost in talent, ne pa nekaj, česar bi se lahko naučil. Vsaj tako so prepričani naši sogovorniki, ki s svojo koreografsko žilico vladajo domačemu in svetovnemu plesnemu parketu.
Sicer pa je hip hop kljub svoji neomejenosti lahko tudi samo rekreativen šport. Če imate plesno predznanje, bo naloga lažja, vendar ne gre obupati, tudi če še nikoli niste stopili v plesno dvorano. Hip hop je primeren tudi za začetnike.
PRIHODNJIČ: Pod drobnogled bomo vzeli orientalske plese!
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV