Zadovoljna.si
Antonia Pavlin

Intervju

Antonia Pavlin: Ženske živimo v zelo moški energiji, izgubile smo povezavo s svojo intuicijo

Jasmina Voler
10. 02. 2023 05.00
0

"Zase ne vem – sem čudakinja ali čarodejka? Vem le to, da imam srce na pravem mestu," pravi Antonia Pavlin, ki se ukvarja s terapijami s prvinskim zvokom, ki zelo hitro uravnovesi naše fizično telo, mentalno in čustveno polje. Verjame, da smo ženske zgubile povezavo s svojo intuicijo. "Želela bi, da smo bolj v čutenju svoje nežnosti, svoje pristne narave, ki aktivira željo po pretočnosti, lepoti, kreiranju in povezovanju. Neverjetna moč ženske energije je ravno v tem, da začutimo svoje potrebe in svojo avtentičnost; skozi svoj dih, spontan gib, skozi ples: za kar je naše telo narejeno in to so naše prednice zelo dobro vedele."

"Ženske dandanes živimo v zelo moški energiji. Ne le, da smo prevzele moški način delovanja, razmišljanja in tekmovanja; še ponosne znamo biti na to. Skrivamo svojo rahločutnost in ranljivost ter nizamo uspehe, s katerimi se meri moč moške energije. Pozabile smo na svojo cikličnost in na moč čutenja," pravi Antonia Pavlin, ki je po izobrazbi dipl. medicinska sestra, sicer pa žena in mama treh čudovitih otrok ter ustvarjalka z zvokom. Pravi, da je željo po ustvarjanju z zvokom začutila, ko je prvič postala mama. Leta 2009 se je začela učiti pri Mojci Malek in leta 2010 končala še šolanje za gong mojstra pri mojstru Don Conreouxu. "Z neverjetnim zanosom sem srkala vsa znanja. Še posebej hvaležna pa sem, da sem bila izbrana za ustvarjanje s svojimi učitelji na različnih dogodkih. To je dodalo posebne nianse mojemu kreiranju z zvokom."

Je v zadnjih letih po tvojih izkušnjah opaziti premik na področju osebne rasti in duhovnosti? Smo postali bolj odprti za meditacije, terapije z zvokom in druge tehnike, ki so namenjene izboljšanju duševnega zdravja in osebni rasti?

Vse se na nek način spreminja. Dogajajo se veliki premiki v razmišljanju in dojemanju sebe in okolja, del katerega smo. Čedalje več je ljudi, ki se zavedajo, da želijo živeti in ne le preživeti. Čedalje bolj se sprašujemo o smislu svojega obstoja in čedalje bolj se zavedamo, da odgovore na mnoga najgloblja vprašanja nosimo v sebi. In čedalje bolj nam je jasno, da do odgovorov v sebi ne pridemo, ko smo v stresu in v krču, ampak takrat, ko se sprostimo in umirimo svoje misli.

Lahko iz tega sklepava, da si želimo biti bolj povezani s seboj?

Vsekakor. Dragoceno je spoznanje, da je ključ do prave notranje sreče resnična povezanost s svojimi najglobljimi občutki. Ravno v pristnih zaznavah je namreč tisti notranji kompas, ki nas usmerja skozi želje in hrepenenja. Vsak od nas je namreč v tem času in v tem prostoru z nekim edinstvenim poslanstvom. Da odkrijemo smisel svojega obstoja in razvijamo svoje poslanstvo, pa je dragoceno slediti temu notranjemu glasu, ki nas usmerja, da prepoznavamo in razvijamo svoje potenciale in darove, ki jih delimo s svetom na svoj edinstven način.

Antonia Pavlin
Antonia PavlinFOTO: osebni arhiv

Ali se po tvojem mnenju dovolj zavedamo, kakšno moč imajo naše misli in da te v veliki meri usmerjajo tok našega življenja?

Najprej bi morda dopolnila. Da, naše misli imajo neverjetno moč. To pa ravno zato, ker vsaka misel ustvarja občutke, kar skupaj ustvarja vibracijo, s katero ustvarjamo našo realnost. Dandanes se veliko govori o zakonu privlačnosti, o tem, kako ohranjati pozitivne misli in kako misli usmeriti v želeno. A malo je tistih, ki zares razumejo, kako dejansko deluje moč misli. Moderna duhovnost in promocija le pozitivnih misli prinaša s sabo tudi svoje zanke, kjer ljudje svoje pristne občutke jeze, strahu in nemoči potlačijo, namesto da bi dopustili, da se vsa čustva na edinstven način procesirajo. Le na način, da odkrivamo svoja najgloblja čutenja, dovolimo, da se opolnomočimo tudi skozi svojo temo. 

Namreč naši največji "zakladi" se skrivajo ravno za našimi najglobljimi občutki strahu in nemoči. Dragoceno je torej zavedanje, da imamo moč, da usmerjamo tok svojih misli in svojih občutkov. Da sami izbiramo, čemu posvečamo svojo pozornost in kako dolgo bomo ostali na frekvenci določenih občutkov. In prav tu nam pomagajo vse tehnike povezovanja s seboj. Dragocena je dnevna duhovna praksa, ki pa je spet za vsakega posameznika nekaj drugega. Za nekoga je to, da pol ure sedi v tišini, za nekoga drugega je to jutranji sprehod v naravi ali spontan ples. 

Nekaj moramo vedeti, da ni prav in ne narobe. So samo stvari, ki nam v danem obdobju, dani situaciji, služijo, ali pa niti ne ... Pri čemer pa je treba vedeti, da se vse spreminja in da je najbolj dragoceno to, da sledimo svojemu toku življenja, ki nam vedno prinaša tisto, kar potrebujemo za svojo rast in razvoj; tudi če je včasih to nekaj čisto drugega, kar si v danem trenutku želimo.  

Kaj pravzaprav je terapija z zvokom? Kakšen vpliv ima zvok gongov na nas?

Pri terapiji s prvinskim zvokom gre v bistvu za uglaševanje s prvinsko vibracijo: s frekvenco, ko je vse v ravnovesju. Zdravilni zvok je medicina prihodnosti in močno orodje za revitalizacijo in regeneracijo na vseh nivojih naše biti. Prvinski zvok zelo hitro uravnovesi naše fizično telo, mentalno in čustveno polje. Dvigne našo vibracijo ter nas popelje v stanje tukaj in zdaj, ki je stanje čiste osvobojenosti. Prvinski zvok vsebuje univerzalni zapis svete geometrije, kar obrne tok zavesti od zunaj navznoter, proti našemu izvoru. Okrepi se občutek povezanosti, miru, izpolnjenosti in lahkotnosti. Ko se uglasimo z izvorno vibracijo, se odpremo za inspiracijo, kreativnost, nove ideje in nov način dojemanja sebe ter svojega okolja.

Antonia Pavlin
Antonia Pavlin FOTO: osebni arhiv

Eden od učinkov zvoka gonga je, kot praviš sama, da se ego utiša in da prevzame notranja inteligenca. Kaj to pravzaprav pomeni?  

To pomeni, da preidemo iz sveta kaotičnih misli v svet lastnih občutkov. Pomeni, da preidemo iz stanja: "Kaj se od mene pričakuje?" v stanje: "Kaj jaz resnično čutim in si želim?". Dopustimo, da se okrepi povezava z intuicijo in pristnimi zaznavami. Dopustimo, da se aktivira notranja moč ter strast do življenja in ustvarjanja.

Zakaj je razumevanje, kaj počne naš ego, pomembno za naše dobro počutje in kako delati s svojim egom, da izboljšamo svoje duševno zdravje? 

Dobro je razumeti, da je ego potreben, saj nam omogoča, da prepoznavamo svojo edinstvenost. Treba pa je vedeti, do kam pustimo, da ego prevzema notranji prostor. Morda je dobra prispodoba, da je ego najboljši v službi vratarja, a nikakor naj ne postane šef! Kako vemo, kdaj delujemo iz ega in kdaj iz srca? Ego vedno vodi vibracija strahu, medtem ko delovanje iz srca sidra prijetne občutke, skozi vero in zaupanje.

"Zdaj vem, da ko čutiš sebe, ko ustvarjaš to pretočnost svoje energije, si dovoliš biti ranljiva in popolna tudi v vsej svoji nepopolnosti; takrat ne dovoliš več, da bi se tvoja energija razpršila, ampak jo neguješ in izbiraš, kam in komu jo boš namenila."

Pravijo, da kdor bo iskal srečo zunaj sebe, je ne bo našel. Kakšen je tvoj pogled na to?

Prava tista najgloblja sreča pride iz občutka izpolnjenosti. Iz občutka, da ima tvoje delovanje in tvoj obstoj svoj namen in smisel. Na koncu vsak od nas hrepeni po tem, da lahko na svoj način  deli svojo edinstveno nianso svetlobe v svet. In ko to dojamemo, odpade potreba po iskanju sreče nekje zunaj nas. 

Kaj tebe v življenju najbolj osrečuje?

Osrečuje me delovanje skozi številne moje vloge, ki se med seboj zanimivo dopolnjujejo. Srečna, da sem mama, da sem žena, da sem prijateljica, da sem kreatorka, da sem tu ... Hvaležna sem za mnoge potenciale, ki jih razvijam in z radostjo raziskujem, kaj novega lahko še odkrijem na tej poti. Hvaležna sem za vse ljudi, ki so del mojega potovanja. Vsak posebej je pomemben soustvarjalec moje realnosti. Osrečuje me zavedanje, kako dragoceno je širiti impulz svetlobe na edinstven način. In jaz sem tista, ki izbiram ... Juhu!

Marsikatera ženska pogosto potarna, da nima časa zase, da se uredi, se razvaja ... Kako pomembno se ti zdi, da si vzameš čas zase, pa naj bo to, da se lepo urediš ali pa da greš na sprehod?

Ko smo že pri tem. Ženske dandanes živimo v zelo moški energiji. Ne le, da smo prevzele moški način delovanja, razmišljanja in tekmovanja; še ponosne znamo biti na to. Skrivamo svojo rahločutnost in ranljivost ter nizamo uspehe, s katerimi se meri moč moške energije. Pozabile smo na svojo cikličnost in na moč čutenja. Izgubile smo povezavo s svojo intuicijo. Morda ni samo tema, da se uredimo navzven, da skušamo ustaviti proces staranja ali da si vzamemo čas, da spravimo svoje telo v gibanje. 

Želela bi, da smo bolj v čutenju svoje nežnosti, svoje pristne narave, ki aktivira željo po pretočnosti, lepoti, kreiranju in povezovanju. Neverjetna moč ženske energije je ravno v tem, da začutimo svoje potrebe in svojo avtentičnost; skozi svoj dih, spontani gib, skozi ples: za kar je naše telo narejeno in to so naše prednice zelo dobro vedele. Poznale so moč ženskega povezovanja skozi petje in ples. Pa morda sploh ni potrebno, da hodimo od delavnice do delavnice, ampak je dovolj, da med vsakdanjimi opravili najdemo ta svoj ritem: skozi prisotnost v trenutku na čisto spontan način. Prepričana sem, da vsaka od nas ve, kaj pomeni, če naviješ glasbo, poješ, migaš z boki, medtem ko čistiš, kuhaš ali pospravljaš ... Pa verjetno tudi, kako je videti, ko to "moraš" in so vsi prisotni in odsotni "krivi" za tvoje "trpljenje", medtem ko opravljaš to za kogar koli že.  

Mislim, da ko si dovolimo malo ene "svoje norosti", ustvarjamo pretočnost spontano skozi igrivost in ne skozi še eno stvar, ki jo "moram" dodati na svoj prenatrpani urnik. Ko to dojamemo, ne "trpamo več svojega urnika", ampak ustvarjamo priložnost, da dojamemo čarobnost življenja ter dovolimo, da se začnejo dogajati čudeži. Ja, tudi Tebi. Predvsem pa zate ... 

Antonia Pavlin
Antonia PavlinFOTO: osebni arhiv
"Moderna duhovnost in promocija le pozitivnih misli prinašata s sabo tudi svoje zanke, kjer ljudje svoje pristne občutke jeze, strahu in nemoči potlačijo, namesto da bi dopustili, da se vsa čustva na edinstven način procesirajo."

Kaj so te o skrbi zase naučile ženske, ki ti veliko pomenijo? O tem, da je treba sebe postaviti na prvo mesto ... Kakšne ženske so tvoje vzornice?

Skrb zase je zelo zanimiva tema. Prihajam iz okolja, kjer je bila skrb zase označena kot nekaj sebičnega. Dolga je bila pot do tu, da sem dojela, kaj to sploh zares pomeni. Kako sploh postaviti sebe na prvo mesto. Oziroma najprej sploh začutiti, kdo sem ta jaz ... Najprej sem se seveda kot večina nas, rojenih v prejšnjem tisočletju, naučila, kaj ni skrb zase. In kot vsaka pot je tudi ta imela svoj namen in svoj smisel. Zdaj vem, da ko čutiš sebe, ko ustvarjaš to pretočnost svoje energije, si dovoliš biti ranljiva in popolna tudi v vsej svoji nepopolnosti; takrat ne dovoliš več, da bi se tvoja energija razpršila, ampak jo neguješ in izbiraš, kam in komu jo boš namenila.

Ženske, ki so moje vzornice? To so ženske, ki poznajo moč svoje nežne energije. Ženske, ki čutijo svojo strast, entuziazem in svojo avtentično energijo ter delijo to svojo kreativnost s svetom.

Mailing

Zadovoljne e-novice

Si že prijavljen na vse naše e-novice?

V branje priporočamo še:

'Nekega dne me nihče ne bo stokrat na dan poklical mama. Nekega dne bo moja kava ostala topla in stuširala se bom lahko brez prekinitev'
Preberi še
'Nekega dne me nihče ne bo stokrat na dan poklical mama. Nekega dne bo moja kava ostala topla in stuširala se bom lahko brez prekinitev'
Včasih daš mnogo več s svojo pristno srčno vibracijo kot z mnogimi dejanji
Preberi še
Včasih daš mnogo več s svojo pristno srčno vibracijo kot z mnogimi dejanji
'Telo odpove. Dobiš diagnozo in če te ne ustavi prva, jih dobiš še več. Mene je pri 20 ustavila prva ...'
Preberi še
'Telo odpove. Dobiš diagnozo in če te ne ustavi prva, jih dobiš še več. Mene je pri 20 ustavila prva ...'
'Izveš, da je tvoj prvi tatu starejši kot praktikantka v službi in da sivi lasje pač ne bolijo'
Preberi še
'Izveš, da je tvoj prvi tatu starejši kot praktikantka v službi in da sivi lasje pač ne bolijo'
'Bi lahko mirno dejala, da sem res 'fajn' živela in dala svetu to, zaradi česar sem prišla?'
Preberi še
'Bi lahko mirno dejala, da sem res 'fajn' živela in dala svetu to, zaradi česar sem prišla?'

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 375