Zadovoljna.si
Kate Middleton in Macron
Kraljevo

Francoski predsednik pomežiknil princesi Kate

N. Č.
09. 07. 2025 09.26
2

Na državnem banketu v Windsorju je francoski predsednik Macron pomežiknil princesi Kate. Njegova poteza ni ostala neopažena.

Si predstavljate večer, poln bleščic, elegance in presenetljivih trenutkov, sredi pravljičnega gradu Windsor? Prav to se je zgodilo na nedavnem državnem banketu, ki je pozdravil francoskega predsednika Emmanuela Macrona na njegovem tridnevnem obisku v Združenem kraljestvu! 

Namesto običajne Buckinghamske palače so se gostje tokrat zbrali v zgodovinskih dvoranah Windsorske trdnjave. Ta banket ni bil le formalno srečanje, temveč priložnost za vzpostavitev novih vezi in okrepitev obstoječih, vse v sproščenem, a veličastnem ambientu. 

Nov neroden trenutek zakoncev Macron ob prihodu na letališče
Preberi še
Nov neroden trenutek zakoncev Macron ob prihodu na letališče

Ob prihodu na letališče sta imela zakonca Macron sicer ponovno manjši neroden trenutek, več pa si lahko preberete TUKAJ!

Macron je pomežiknil Kate Middleton

Enega najbolj opaznih in takoj razpoznavnih trenutkov večera je predstavljala izmenjava med princeso Kate in predsednikom Emmanuelom Macronom. Občutek izredne topline in pristnega prijateljstva je bil očiten, ko so fotografski objektivi ujeli Macrona, ki je med njunim klepetom pomežiknil valižanski princesi. 

Brigitte Macron prekršila kraljevi protokol, Camilla šokirana
Preberi še
Brigitte Macron prekršila kraljevi protokol, Camilla šokirana

Sedeča drug ob drugem za slavno banketno mizo, sta se tekom razkošne večerje redno pogovarjala in nazdravljala. Ta vidna dinamika, ki se je odvijala med prijetnim klepetom in sproščenimi gestami, kot je pomežik, ni ostala neopažena, temveč je poudarila neformalno, a hkrati spoštljivo raven odnosov, ki so jih vzpostavili. 

Kraljica Letizia navdušila v beli 'zmečkani' obleki
Preberi še
Kraljica Letizia navdušila v beli 'zmečkani' obleki

Ta detajl je obarval sicer strogo protokolarni dogodek z elementom spontanosti in pristne človeške interakcije, kar priča o dejstvu, da kljub pomembnim položajem ti posamezniki lahko razvijejo tudi tople osebne vezi. Videti je bilo, da sta princesa Kate in predsednik Macron kljub izjemni protokolarnosti dogodka uspela ustvariti pristno povezavo, ki je večer napolnila z dodano mero sproščenosti.

Kate Middleton in Macron
Kate Middleton in MacronFOTO: Profimedia

Govori obeh voditeljev

Pomemben del državniškega banketa so bili tudi nagovori obeh voditeljev, ki so se osredotočili na strateško in kulturno prepletenost med Združenim kraljestvom in Francijo. Kralj Charles je v svojem govoru, prežetem s pronicljivostjo in humorjem, izpostavil krepitev zavezništva.

To je skrivnost videza Brigitte Macron
Preberi še
To je skrivnost videza Brigitte Macron

Dejal je, da bo prihajajoči vrh v Londonu poglobil partnerstvo in razširil sodelovanje. Posebej je poudaril nujnost tesnejšega sodelovanja oboroženih sil po vsem svetu, še posebej pri podpori Ukrajini, kar je označil za del "koalicije voljnih v obrambo svobode in odrešitve od zatiranja; z drugimi besedami, v obrambo naših skupnih vrednot." 

Kralj Karel in kraljica Camilla
Kralj Karel in kraljica Camilla FOTO: Profimedia

Ni manjkalo niti sproščenih trenutkov; kralj se je pošalil o nerazumevanju Francoza Asterixa, ko gre za angleški čaj z mlekom, in omenil "angleško peneče vino, narejeno s strani francoske šampanjske hiše," kar je ponazarjalo zlitje kultur. Njegov govor je elegantno poudaril skupne vrednote in močno voljo obeh držav do skupnega delovanja na globalnem odru, tako v geopolitičnem kontekstu kot tudi na ravni vsakdanjih kulturnih specifik.

Predsednik Macron je v svojem nagovoru, ki je bil večinoma v francoščini, izbral angleščino, da bi napovedal pomembno kulturno gesto – posojo tapiserije iz Bayeuxa, ki bo naslednje leto na ogled v Britanskem muzeju. Poudaril je globoko simboliko tega dogodka: "Prvič v 900 letih bo tapiserija iz Bayeuxa sledila isti poti kot bojevniki, katerih zgodbe pripoveduje, in pristala na britanskih tleh." 

Macron je ustvaril umetniško-filozofsko paralelo z dejstvom, da manjkajo končni prizori tapiserije: "Bodisi nikoli niso bili narejeni bodisi so bili izgubljeni – ti končni prizori tapiserije manjkajo." V tem je videl močan simbol nedokončane zgodbe franko-britanskega zavezništva: "To vidim kot še močnejši simbol v veliki freski franko-britanske zgodovine, katere konec je šele treba napisati." 

Kralj Charles neprimerno komentiral igralkine noge in razburil Camillo
Preberi še
Kralj Charles neprimerno komentiral igralkine noge in razburil Camillo

Ta metafora ni le poudarila dolge in prepletene zgodovine obeh narodov, ampak je tudi spodbujala vizijo prihodnosti, v kateri obe državi še naprej skupaj pišeta pomembne strani mednarodne zgodovine, tako v kulturnem kot v političnem smislu. Njegove besede so pustile močan vtis, saj so združile zgodovinsko dediščino z optimistično vizijo prihodnosti, ki je pred njima. Prav takšni simbolični dogodki krepijo kulturne vezi in so temelj trdnega sodelovanja.

Mailing
Kraljevo
Si že prijavljen na vse naše e-novice?

Vir: express.co.uk

UI Vsebina ustvarjena z generativno umetno inteligenco.
KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1020