S starostjo se mišični tonus zmanjša, maščobno tkivo pa se prerazporedi. V mladosti maščoba tvori homogeno plast, v starosti pa se začne kopičiti zgolj na določenih območjih, a brez skrbi, obstajajo masažne tehnike, ki nam lahko pomagajo pri odpravljanju teh težav.
Kaj je korugi masaža?
Korugi masaža je tehnika masaže obraza, ki izvira iz Japonske. Ta vrsta masaže se osredotoča predvsem na obrazne mišice, sproščanje napetosti ter spodbujanje pretoka limfe in krvi v obrazu.
Mnogi so prepričani, da korugi masaža na različne načine pomaga pri pomlajevanju obraza. Ta namreč, kot že omenjeno, spodbuja pretok krvi, kar povečuje dostop kisika in hranil do kožnih celic, to pa lahko izboljša tonus kože, ji doda sijaj in na splošno prispeva k občutku mladosti.
Omenjena masažna tehnika pomaga pri sproščanju napetosti v obraznih mišicah, kar je zelo koristno, saj vsakodnevna napetost v mišicah lahko privede do gub in linij na obrazu, sproščene mišice pa lahko prispevajo k bolj sproščenemu in pomlajenemu videzu.
Masaža korugi lahko pomaga spodbuditi tudi limfni sistem, ki odstranjuje toksine in odvečno tekočino iz telesa. To lahko pomaga zmanjšati zabuhlost obraza in izboljšati tonus kože. Nekatere masažne tehnike, uporabljene pri korugi masaži, lahko spodbudijo proizvodnjo kolagena v koži, ki je odgovoren za trdnost in elastičnost kože. Korugi masaža – kaj potrebujete? - ogledalo, - masažno olje, - očiščen obraz.
Pred začetkom postopka si priskrbite ogledalo in nekaj masažnega olja. Tako boste lažje spremljali, ali gibe izvajate pravilno, ter se izognili dodatnemu trenju. Poleg tega mora biti pred začetkom vaša koža čista. Med masažo morate obraz drgniti precej močno, vendar brez povzročanja bolečih občutkov.
Dvig ličnic
Komolce položite na mizo. Stisnite pesti. Položite jih ob ličnice s prsti na obraz, vaše obrazne mišice pa naj bodo sproščene. Ostanite v tem položaju pet sekund.
Glajenje čela – zgornji del
Nagnite glavo nekoliko nazaj in naredite pesti. Položite jih na vaše čelo tam, kjer se začne linija vaših las, nato pa zdrsnite proti sencam in ušesnim mečicam. Nadaljujte z drsenjem po vratu, dokler ne pridete do ključnice.
Glajenje lic
Sklenite roke tako, da palca ostaneta prosta. Položite ju poleg nosu, pod očmi, nato pa pritisnite in zdrsite proti ušesom. Z glajenjem nadaljujte tudi po vratu, vse do ključnice. Vajo ponovite dvakrat ali trikrat, nato pa celoten postopek ponovite še na drugi strani obraza.
Glajenje čela – spodnji del
Naredite pesti, nato pa členke postavite nekoliko nad linijo obrvi in gladite čelo v smeri proti liniji las. Roke vrnite v začetni položaj tako, da se tokrat ne dotikata, in ponovite gib. To ponovite tolikokrat, da boste zajele celotno površino čela.
Glajenje obrvi
Znova naredite pest, dvignite obrvi in zaprite oči, nato pa z roko drsite vzdolž črte obrvi s pomočjo pregibov kazalca in sredinca.
Potisk spodnjih delov obraza
Naredite pest tako, da rahlo izpostavite sredinec in kazalec (še vedno sta v upognjenem položaju), nato pa izvajajte premike s pomočjo teh dveh prstov. Začnite pri bradi, pod kotički ust, in se premikajte v smeri proti sencam. Tokrat ne gladite v kosu, temveč v kratkih intervalih, to pomeni, da na vsaki strani obraza naredite približno od sedem do osem gibov.
Umirjanje ob koncu masaže
Za spremembo odprite dlani in ju položite na čelo, nato pa drsite proti sencam, po vratu, vse do ključnice. Gibanje ponavljajte toliko časa, dokler ne boste povsem sproščeni.
Pomembno je omeniti, da korugi masaža ni invazivna in ne zahteva nobenih kirurških posegov ali injekcij, kar je privlačno za vse, ki želijo naravno in nežno metodo za izboljšanje videza svojega obraza.
Preden se odločite za korugi masažo ali katero koli drugo obliko masaže za pomlajevanje obraza, se posvetujte s strokovnjakom za nego kože ali terapevtom za masažo, to vam bo namreč pomagalo ugotoviti, ali je ta vrsta tretmaja primerna za vas in kako ga vključiti v svojo nego kože, sicer pa je rezultat odvisen tudi od pogostosti izvajanja tretmaja (priporočljivo enkrat na teden).
Koža
Vir: 24sata.hr, lepolice.com
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV