"Estetska korekcija nosu je najtežja od vseh estetskih operacij, saj lahko posamezniku spremeni videz. Ravno zato smo pri tem zelo previdni in pozorni, da dosežemo res najboljše rezultate. Pomembno je, da se na tem področju vseskozi dodatno izobražujemo, tudi v tujini, ter usvajamo nove tehnike, saj lahko tako zagotovimo le najboljše. Danes je tehnologija že tako napredovala, da lahko pacientu pokažemo simulacijo, kako bo videti po operaciji, kar dodatno pripomore k njegovi pravi odločitvi," pojasnjuje dr. Boris Onišak in poudarja, da je zelo pomembno, da so pacienti pred operativnim posegom res prepričani o svoji izbiri.
Zakaj se pacienti odločajo za ta poseg?
Ker oblika nosu močno zaznamuje naš izgled, ima na žalost veliko ljudi zaradi neproporcionalnega nosu travme. Po navadi so se iz njih vse življenje norčevali, kar lahko pusti psihične posledice in se odraža v slabi samopodobi. Kot pravi dr. Onišak, želijo njegovi bolniki najpogostejše odpraviti zunanje nepravilnosti, kot so predolg ali prevelik nos, grbine na nosnem pretinu ali ukrivljenost nosu v eno ali drugo stran. Sodobna kirurgija v resnici omogoča številne možnosti, toda sogovornik stvarno pove, da kljub temu ni stoodstotnih rešitev, a si prizadevajo doseči kar najboljši približek.
Kako poseg poteka?
Dr. Onišak pojasnjuje, da pacient pride v ambulanto dvakrat ali trikrat. "Med prvim obiskom se z njim pogovorimo o njegovih težavah in željah ter ocenimo, ali so realne glede na njegove anatomske danosti. Obraz fotografiramo ter ocenimo obrazna razmerja in profil. Nato s pomočjo računalniške animacije zasnujemo želeno obliko nosu. Fotografije izročimo bolniku, da si jih doma v miru ogleda in razmisli. Vsakomur tudi povemo, da morajo biti glavno izhodišče za operacijo njegove želje in potrebe, da se mora operirati zaradi sebe in ne zaradi koga drugega. Samo to je lahko pravi razlog za operacijo," pojasnjuje dr. Onišak.
Po operaciji bolniki praviloma ne čutijo bolečin. "Sledimo načelu, da nihče ne sme čutiti bolečin, zato začnemo že med operacijo dodajati protibolečinsko terapijo. Tovrstna terapija pa po treh dneh največkrat sploh ni več potrebna. Za hitrejše celjenje po operaciji pacientom svetujemo tudi hidrokolagen – nizkomolekularne optimizirane kolagenske peptide najvišjega razreda kakovosti, ki spodbujajo hitrejše celjenje ran."
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV