Botoks za lase je postopek, ki je postal izjemno priljubljen med ženskami, ki iščejo način za obnovitev in oživitev svojih las. Čeprav ime namiguje na povezavo s kozmetičnim postopkom botoksa za kožo, v resnici botoks za lase nima nobene zveze z injekcijami.
Gre za globinsko nego, ki lasem povrne sijaj, mehkobo in zdrav videz. V nadaljevanju si bomo podrobneje ogledali, kaj botoks za lase je, kako deluje in kaj morate vedeti pred odločitvijo za ta tretma.
Kaj je botoks za lase?
Botoks za lase je tretma, ki obnavlja poškodovane lase z uporabo mešanice hranilnih sestavin, kot so vitamin E, vitamin B5, kolagen in antioksidanti. Postopek je zasnovan za izboljšanje videza las, ne glede na to, ali so že naravno bolj suhi ali pa poškodovani zaradi toplote, barvanja oz. drugih dejavnikov. Glavna prednost botoksa za lase je, da 'zapolni' poškodovana področja las, kar jim povrne moč in elastičnost, lasje pa postanejo bolj gladki in sijoči.
"Botoks za lase je izraz, ki se uporablja za opis zdravljenja las, katerega namen je pomladiti in obnoviti zdrav videz las," je za Vogue pojasnila dermatologinja Kemi Fabusiwa. Ta metoda zdravljenja las se je prvič pojavila v Braziliji in kmalu postala priljubljena tudi drugod po svetu, pomembno pa je tudi, da se zavedamo, da ta nima nobene zveze z dejanskim botoksom.
Izraz botoks za lase se je hitro razširil po družbenih omrežjih, vendar ta postopek ne vključuje uporabe toksinov ali injekcij, zato bi bila bolj ustrezna definicija "globinska regeneracijska nega".
Kako deluje botoks za lase?
Postopek botoksa za lase vključuje nanos posebne formule na lase, ki prodre globoko v lasno vlakno. Zanj se pogosto odločajo ženske, ki želijo svojim 'mrtvim lasem' povrniti sijaj.
"Botoks za lase se pogosto uporablja kot rešitev za ljudi s suhimi, lomljivimi in poškodovanimi lasmi," pravi že omenjena dr. Fabusiwa. Čeprav se tovrstni tretmaji najpogosteje izvajajo v frizerskih salonih, je botoks za lase pravzaprav maska za globinsko regeneracijo las in jo lahko izvedemo tudi doma (seveda s pravimi izdelki).
"Čeprav lahko tretmaji z botoksom zagotovijo začasne izboljšave v videzu in stanju las, je pomembno vedeti, da dolgoročno ne spremenijo strukture las," še dodaja dr. Fabusiwa, nato pa zaključi z mislijo: "Rezultati se lahko razlikujejo glede na vrsto las, stopnjo poškodbe in uporabljeni izdelek."
Zadovoljne e-novice
Vir: zena.net.hr, vouge.com
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV