Če so vaši nohti poškodovani, razcepljeni ali krhki, nego prepustite izkušenim rokam kozmetičark, ki bodo vaše nohte uredile s posebno tehniko in občutkom. Prav tako bodo lahko preučile, česa vašim nohtom primanjkuje in na kaj morate biti pozorni pri sestavi jedilnika. Hrana namreč igra poglavitno vlogo pri sami sestavi in kakovosti nohtov. Vsebovati mora veliko kalcija ter proteinov in mineralov, ki gladijo nohte. To so železo, silicij, cink, esencialne mastne kisline in vitamini A, D in E.
Nevidni sovražniki
Voda, kemikalije in različni bolezenski znaki, med katerimi so najpogostejše težave s ščitnico, luskavica in druge kožne bolezni, so veliki sovražniki vaših nohtov. Kljub vsemu pa se regeneracije ne moremo lotiti, ne da bi odkrili vzrok svoje težave. Če se na vaših nohtih pojavljajo bele lise ali če je nohtna struktura v zadnjih mesecih močno spremenila svojo barvo, je priporočljivo, da se o tem posvetujete tudi s svojim zdravnikom.
Manjšo lomljivost nohtov boste dosegli že z upoštevanjem preprostih nasvetov. Po umivanju posode, ko so naše roke dlje izpostavljene vodi in različnim detergentom, jih nahranite z nekaj kapljicami negovalnega olja. Uporabljajte le sredstvo za odstranjevanje laka brez acetona, odvadite se grizenja nohtov in obnohtne kožice ter ne uporabljajte kovinskih pilic. Nohte pilite zgolj v eno smer. Pri delu na vrtu uporabljajte zaščitne rokavice. Nohte strizite zgolj po kopanju, ko je njihova struktura mehka, v nasprotnem primeru pa raje uporabite ščipalko. Preden se odpravite v posteljo, na nohte nanesite še nekaj kapljic olivnega olja.
Roke dobro očistite z milom, nato pa nohte temeljito premažite z olivnim oljem in pustite stati 10 minut. Preostalo olivno olje vmasirajte v dlani in nohte temeljito obrišite z robčkom. Sledi piljenje nohtov, ki naj poteka zgolj v eni smeri. Na ta način bo povrhnjica nohtov ostala gladka. Nohte sprva premažite s tanko plastjo podlaka. Ko se le-ta dobro posuši, izberite želeni barvni lak in ga nanesite v dveh plasteh. Sledi nanos nadlaka, ki bo zaščitil barvo, če pa ga boste nanesli tudi na spodnjo stran nohta, boste preprečili hitro krušenje laka.
Nega stopal
Noge namakajte v topli vodi, nikar pa se ne odločite za vročo kopel. Ta bo vaši koži naredila več škode kot koristi, vidne bodo gube in rdečica. 10 minut bo povsem dovolj, da se bodo noge odpočile in koža zmehčala. Sledi naj nežen piling, ki ga lahko naredite tudi iz sestavin, ki jih hranite v svojem hladilniku. Vzemite žlico grobe soli, olivnega olja in medu ter vse skupaj premešajte v gosto zmes. Z nežnimi kožnimi gibi nato zmasirajte podplate in prste ter jih sperite s hladno vodo. Po pilingu sledi odstranjevanje trde kože. Za to lahko uporabite posebno strgalo, ki ga lahko kupite v vsaki bolje založeni trgovini. Bodite nežni in pozorni, da zajamete le suho in razpokano kožo. Obenem poskrbite tudi za nohte. Primerno jih skrajšajte s ščipalko ali škarjicami ter popravite obliko s pilico. Pri piljenju bodite pozorni, da ga izvajate le v eno smer. Odstranite še odvečno kožico in noge namažite s hranilno kremo ali ognjičevim mazilom. Ne pozabite na odstranjevanje neprijetnih dlačic, ki se največkrat pojavijo na členkih. Znebite se jih lahko z voskanjem, vendar vedite, da bo rdečica trajala še nekaj ur. Če je vaš prag bolečine dokaj nizek, pa se odločite za kremo ali britvico in tako odstranite dlake brez neprijetnega občutka. Nohte nalakirajte v živahnih odtenkih ali barvi, ki bo pristajala vašemu stilu oblačenja. Ena izmed priljubljenih barv je rdeča, medtem ko klasična francoska manikura z opazno belo črto počasi tone v pozabo. Če se ji vseeno ne želite odpovedati, jo nadomestite z nekoliko bolj naravno belo črto, ki ne bo izstopala. Tu so še priljubljeni kristalčki in različne nalepke, ki jih lahko nalepite neposredno na noht, s tem pa ustvarite samosvoj stil, vendar z dodatki nikar ne pretiravajte.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV