Zadovoljna.si
Najprej se postarajo roke.

Moda

Roke, nežne lepotice

Tina Švajger
07. 06. 2009 19.16
2

Roke so pomemben del ženskega telesa, saj so tiste, ki razkrivajo našo biološko starost. In kar je napomembneje, nikoli ne lažejo. Zato jim je treba posvetiti še posebno pozornost.

Najprej se postarajo roke.
Najprej se postarajo roke.FOTO: iStockphoto
Prepogosto umivanje škodi

To sicer velja za celo telo, še posebej pa za roke. Ob umivanju rok namreč ne odstranimo le umazanije in bakterij, pač pa tudi precej odmrlih celic ali celo zgornjo plast kože, ki zadržuje vlago. Koža postane pordela, občutljiva in izsušena. Pomembno je torej, da si rok ne umivamo prevečkrat, takrat, ko pa si jih, pa naj bo čiščenje temeljito.

Odstranjevanje laka za nohte

Preden se lotimo temeljitega čiščenja rok, dobro odstranimo ostanke prejšnjega laka za nohte. Izberimo odstranjevalec, ki ne vsebuje acetona in temelji na oljni osnovi. Za odstranjevanje lahko izberemo kosme vate, še boljša pa je navadna gaza, saj se ne zatika ob robove nohtov. Gaza ima nekoliko bolj grobo teksturo in bo odstranjevanje laka zato lažje.

Tekoče ali trdo milo naj bo kakovostno

Kadar se odločate za nakup mila za roke, bodite bolj kot na ceno pozorni na to, ali vsebuje kemične dodatke, ki kožo izsušijo ali celo povzročajo alergijske reakcije. Milo naj vsebuje čim več naravnih in vlažilnih sestavin.

Kako si temeljito umiti roke

Roke sprva zgolj splahnemo z vodo, ki naj ne bo prevroča ali prehladna. Sledi čiščenje z milom, tako, da na vlažne roke nanesemo za čajno žličko (ali nekoliko manj) tekočega mila. Roke umijemo do komolcev, po dlaneh in med prsti. Nohte zdrgnemo s posebno ščetko, na katero smo poprej kanili kapljico tekočega mila. Na koncu sledi še izpiranje, ki je morda lahko nekoliko hladnejša, kot je bila pred tem, tako bomo namreč pospešili delovanje krvnega obtoka. Koža bo bolje prekrvavljena, zato pa tudi bolj sijoča in napeta.

Kopeli, pilingi in maske

Ko smo roke očistili, lahko začnemo s kopeljo. V primerno veliko posodo natočimo mlačno vodo, ki ji lahko dodamo sestavine, ki smo jih kupili v drogeriji. Lahko pa sestavine poiščemo kar v domači kuhinji. Za kopel rok je še posebej primeren pripravek iz kamilice, ki dobro dene razdraženi in občutljivi koži. V dva do tri decilitre vrele vode damo ščepec suhih kamilic, poparek pa zlijemo v mlačno vodo, v katero potopimo roke in jih namakamo približno 10 minut. Koža se bo zmehčala in bo pripravljena za nanos pilinga ali maske. Kadar nas pesti pomanjkanje časa, pa lahko roke za nekaj trenutkov zavijemo v brisačo, ki smo jo pred tem potopili v vročo vodo.

Za piling rok navadno uporabljamo drugačne preparate kot za piling obraza ali telesa. Predvsem velja, da pilingi za roke ne vsebujejo grobih delcev. Suho kožo ob nohtih, na členkih in komolcih lahko tudi zdrgnemo s polovico jabolka (za vsako roko naj bo četrtinka). Drgnemo tako dolgo, da kos jabolka v celoti porabimo. Kadar je koža še posebej hrapava in izsušena, na poškodovanih predelih uporabimo limono (za vsako roko naj bo polovica limone). Koža bo tako občutno bolj mehka in voljna.

Masko naredimo iz hladno stisnjenega deviškega olivnega olja. Temeljito ga vtremo v roke, vse do nadlahti. Olivno olje bo kožo še dodatno nahranilo in jo zaščitilo pred škodljivimi vplivi okolja. Preostanek olja nato popivnamo s papirnatim robčkom in pripravljeni smo na naslednji korak.

Odstranjevanje dlačic

Najprimernejši metodi za odstranjevanje dlačic na rokah in prstih sta voskanje in uporaba depilatorja. Dlačice ponovno zrastejo šele po treh do štirih tednih, s časom pa postanejo  tanjše. Metoda je sicer nekoliko boleča, je pa zato najbolj učinkovita.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 658