Zadovoljna.si
image (28)

Moda

S parfumom pokažite, kdo ste!

Marjana Harcet
28. 04. 2008 10.44
0

Naj vam nikar ne bo žal, če boste izbiri dišave posvetili nekaj več časa.

Ko se boste naslednjič navdušili nad prijateljičinim parfumom, nikar ne stecite takoj v parfumerijo z listkom, kjer ste si skrbno zapisali ime njenega parfuma. To je njen parfum. Vi izberite svojega, ki bo izražal vaš značaj.

Testiranje na pivnikih

Dišava pridobi svoj pravi vonj šele na koži in zato je to neizogiben korak pri izbiri pravega parfuma. Čeprav nam pestrost ponudbe lahko postopek izbire olajša, pa se nemalokrat zgodi, da smo ob silni ponudbi zmedeni in da ne vemo, kako in pri katerem parfumu bi začeli. Pri tem je potrebno paziti predvsem na to, da se izognemo najpogostejši skušnjavi: preizkušanju več parfumov hkrati. To je medvedja usluga, saj neučakanost pripelje do tega, da se dišave med seboj pomešajo, hitro pa se utegne zgoditi tudi to, da ne vemo več, kam smo kateri parfum nanesli. Tako testiranje je seveda povsem nekoristno. Morda se sliši nenavadno, toda tu je potrebno nekaj samodiscipline. Najboljši način, da se odločimo za pravo dišavo, za tisto, ki bo odražala naš značaj in temperament, je namreč ta, da vsak parfum, za katerega predvidevamo, da bi nam utegnil ustrezati, na koži preizkusimo posamično. Če to ni možno, pa se poskušajmo omejiti vsaj na samo dve dišavi.

Postopek izbire si lahko nekoliko olajšamo s pivniki – močno vpojnimi kartončki – na katere nanesemo dišave in si na vsakega zabeležimo tudi njihova imena. Kartončke ločimo enega od drugega, da se dišave ne pomešajo, in čez čas lahko preverimo, ali nam posamezna dišava ugaja. Po opravljenem testiranju na pivniku lahko domnevamo, ali bi nam katera dišava bila všeč na koži in za katero bi si želeli, da nas obdaja.

Zdaj smo pripravljeni za testiranje na koži.

Testiranje na koži

Nekaj negotovosti se ob izbiri parfuma pojavlja tudi ob izbiri dela telesa, na katerem bomo testirali parfum. Toda dovolj si je zapomniti, da je dišave najprimerneje testirati na predelih, kjer se čuti srčni utrip. Najpogosteje se parfum testira na zapestju, ker je to najbolj praktično. Ravno z zapestjem pa je povezana tudi neprimerna navada drgnjenja zapestij eno ob drugo. Čeprav ni nič narobe s tem, da z enega zapestja parfum prenesemo še na drugega, je drgnjenje povsem neustrezno, saj trenje poškoduje molekule in spremeni dišavo. Zato zapestji zgolj nežno prislonimo eno ob drugo in dovolimo dišavi, da se razvije v svoji polnosti.

Kot poudarja Tina Naraglav, pa so toaletne vode namenjene tudi odišavljanju toalete. Toaletne vode se torej lahko nanaša tudi na obleko. Pri tem je pomembno, da to počnemo z ustrezne razdalje: toliko, da se na obleko spusti le nekaj kapljic in da na obleki ne ostane neprijeten, moker madež. Za daljšo odišavljenost pa se lahko zatečemo tudi k majhnemu triku, ki nam ge je prav tako zaupala Naraglavova: nekaj kapljic parfuma nanesimo tudi na lase, saj so ti zelo dojemljivi za dišave.

NASLEDNJIČ: Različni tipi dišav

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646