Dovolj je že 15 minut dnevno
Zjutraj in zvečer je najbolje stopala zaščititi z vlažilnimi kremami ali posebnimi balzami, namenjenimi njihovi negi. Z balzamom z eteričnim oljem rožmarina ne boste zgrešile. Slednji bo vašim nogam pospešil cirkulacijo krvi, hkrati pa je primeren za svežino in prijeten vonj vaših nog. Zvečer pred spanjem na stopala nanesite sproščujoče kreme, ki jih v kožo vmasirate z lahkotno petminutno masažo. Za mehko in lepšo kožo na stopalih pa se enkrat tedensko priporoča tako imenovani »mini SPA« stopal, ki vključuje kopel, piling, masažo in nanos blagodejnih proizvodov.
Nega se začne s kopeljo
Domača nega stopal se začne s kopeljo. V posodo s toplo vodo dodajte malo morske soli, ki bo omehčala vašo kožo. Poleg tega ima takšna kopel na vaša stopala pomlajevalni, sproščujoči in očiščevalni učinek. Za utrujene noge uporabite nekaj kapljic eteričnega olja pomaranče, rožmarina ali evkaliptusa. Za protibakterijski in glivični učinek boste poskrbele s sivko.
Piling
Stopala so po kopeli pripravljena na piling. V ta namen uporabite zmes morske soli ali rjavega sladkorja z olivnim oljem. Dobro premešano masko nanesite na predele trde kože. Masirajte ... Odmrlo kožo odstranite s strgalom za kožo.
Nahranite stopala
Po temeljitem pilingu je za gladki in mehek videz treba stopala nahraniti s hranljivo in mastno kremo. Če je vaša koža zelo suha, si pred spanjem, po nanosu kreme, nadenite bombažne nogavice. Tako bo vaša koža na stopalih vpila še več hranljivih snovi iz kreme.
Blagodejna masaža
Ste tudi vi med številnimi ženskami, ki se želijo po napornem delovnem dnevu le sprostiti, pozabiti na stres in zaspati? Pred spanjem si privoščite masažo stopal. Masirajte jih z masažnim oljem, mlekom ali kremo, ki jo koristite za vsakodnevno nego.
Previdno z lakiranjem nohtov
Po negi stopal posvetite pozornost nohtom na nogah. Da bi se izognili vraščenim nohtom, jih strizite ravno, rahlo zaobljeno na vogalih. Lak nohte izsuši in posledično lomi, zato z lakiranjem ne pretiravajte. Pred nanosom laka nanesite na nohte brezbarvno podlago, ki ščiti pred lomljenjem. Ne pozabite – čvrsti nohti so dokaz, da je vaše telo preskrbljeno s potrebno količino kalcija in vitamina A.
Kako ubežati najpogostejši težavi
Najpogostejše težave stopal sta pretirano znojenje in nadležen vonj, ki se ju najlažje lotite s kopelmi in specializiranimi kremami proti znojenju. Strokovnjaki vsem ženskam, ki se borijo s tovrstno težavo vsak dan, svetujejo redno higieno, neustrezna je namreč glavni povzročitelj znojenja in smrdljivega vonja, kot tudi vsakodnevno uporabo pudra na umitih in suhih stopalih. Nosite bombažne nogavice in jih po potrebi zamenjajte večkrat na dan. V kolikor je le mogoče, kupujte kvalitetna obuvala iz naravnih materialov, najbolje usnjena. Neprijeten vonj preprečite tudi z rednim umivanje s pH nevtralnim milom. Tega lahko nadomestite tudi z preparati, ki vsebujejo tako imenovani klorheksin ali drug antiseptik za preprečevanje neprijetnega vonja.
Kopel z jabolčnim kisom odžene glivice
Znano je, da jabolčni kis glivice uniči. V posodo s toplo vodo dodajte nekaj kapljic jabolčnega kisa in namakajte noge približno deset minut. Nato noge dobro obrišite in osušite. Postopek po potrebi ponavljajte vsak dan.
V nasprotju s hladnimi so sicer stopala glivičnim obolenjem bolj izpostavljena v toplejših dneh, a glivice lahko vaša stopala obiščejo kadar koli v letu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV