Zadovoljna.si
Glina

Lepota

Glina za lepoto in zdravje

S.O.
04. 04. 2012 16.00
0

Glina se ponaša z bogato zgodovino, saj so jo kot zdravilno sestavino uporabljali stari Grki in Egipčani. Z njo so povijali zlomljene ude, jo skupaj z zelišči uporabljali kot blagodejno lepotilno sredstvo in zaščitili trupla pred razpadanjem. Danes glino uporabljamo tako za zunanjo kot notranjo uporabo - vse od oblog proti celulitu pa do očiščevalnega napitka.

Glina na hrbtu
Glina na hrbtuFOTO: iStockphoto

Vsestranska glina

Blatu podobna snov se uspešno bori proti problematični koži, brazgotinam, bradavicam, celulitu, uporablja se za razstrupljevanje telesa, zdravi dihalne težave, glivice, hemoroide, herpes, krčne žile, ledvične kamne, boleče sklepe in kosti, vnete dlesni, zobobole in še bi lahko naštevali. Glina vsebuje veliko število naravnih mineralnih snovi, kot so montmorillonit, kaolinit, klorit in illit, njena najpoglavitnejša lastnost pa je moč absorbacije oziroma vpojnosti, saj na ta način glina vsrkava radioaktivne elemente in čisti organizem. Deluje antiseptično in protivnetno.

Glina
Glina FOTO: iStockphoto
Za zunanjo in notranjo uporabo

Glina velja za naravno zdravilo že na podlagi svoje zgodovine. Uporabljal jo je že Hipokrat, ki je odkril, da blatu podobna zmes krepi odpornost in ustvarja zaščitni sloj, ki varuje pred množenjem različnih bakterij. Vsebuje tudi veliko mineralov, ki so nujni za delovanje človeškega organizma in vitaminov ter spodbuja obnavljanje celic. Glina deluje antibakterijsko, čisti telo in ga oskrbuje z energijo. Njena uporaba je priporočena tudi po obsevanju, saj v telesu ureja naravne radioaktivnosti. Učinek je odvisen od posameznika, saj se snov prilagaja stanju telesa in imunskega sistema, zato je težko napovedovati enake rezultate.

Notranja uporaba gline

Glina deluje izredno aktivno in celovito, zato lahko izzove različne procese, ki se verižno nadaljujejo po celotnem organizmu, zato je pomembno, da postopek ponavljamo tri tedne. Decilitru negazirane vode dodamo žličko gline. Priporočljivo je, da jo dodamo z leseno žličko. Glina naj se v kozarcu namaka čez noč, zaužijemo pa jo brez mešanja, saj bi se v nasprotnem primeru usedlina dvignila.

Protibolečinski obkladki

Glineni obkladki se uporabljajo v primeru revme, išiasa, bolečin v hrbtu ali na področju pregibov. Pred uporabo glino segrejemo na radiatorju in prizadeto mesto zaščitimo z gazo. Po nekaj urah obkladek odstranimo.

Proti celulitu

Glini dodamo toliko vode, da dobimo gosto zmes, ki je ne mešamo, temveč počakamo, da glina vodo vpije kar sama. Nato jo nanesemo na prizadeta območja (trebuh, noge, zadnjica) ter jih ovijemo s prozorno folijo za živila. Pustimo učinkovati 15 minut, nato glino odstranimo, telo pa nežno umijemo s curki mrzle in tople vode.

Maska za čiščenje kože

V skledo zlijemo pol skodelice vode in dodamo skodelico gline, žlico mandljevega ali olivnega olja in žlico medu. Vse skupaj močno premešamo, da dobimo kremasto zmes. Masko pustimo na koži od 10 do 15 minut. V nekaterih primerih se pojavi rahla rdečica in vroč občutek na koži, kar je popolnoma običajna reakcija občutljive kože na glino. Z masko bomo kožo očistili škodljivih strupov iz okolja ter se rešili zaprtih por in ogrcev.

Glinena maska za obraz
Glinena maska za obrazFOTO: iStockphoto


 Spremljajte nas na Facebooku

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646