Kot da bi se po koži drgnili s smirkovim papirjem
Z lepotno strokovnjakinjo se strinja tudi priznani ameriški dermatolog dr. Dennis Gross, ki pojasnjuje problematiko pilinga. »Največja težava pri pilingu so tista majhna zrnca, s pomočjo katerih naj bi odstranili umazanijo in nepravilnosti na koži. Imajo namreč enak učinek, kot če bi se po obrazu drgnili s smirkovim papirjem. Če potem pogledate od blizu, lahko vidite majhne sledi na koži. Gre za razpoke, ki se sčasoma poglabljajo in posledično starajo kožo.«
Abrazivni delci, ki jih vsebuje piling, lahko po besedah strokovnjaka povzročijo tudi draženje ali celo vnetje kože. Dr. Gross ocenjuje, da so pilingi te vrste tako zelo priljubljeni ker se zahrbtne posledice pojavijo pozneje, včasih celo šele čez nekaj desetletij.
Pilingu se ni treba odpovedati
A zaradi vsega naštetega se vam ni treba povsem odpovedati pilingu. Pomembno je le, da uporabljate kakovostna sredstva. Odlična alternativa mehanskemu pilingu so denimo encimski pilingi. Ti namesto praskajočih mikrodelcev vsebujejo sadne kisline, encime in glikol, ki je znan tudi kot salicilna kislina. Učinek takega pilinga je veliko nežnejši in bolj prijazen do kože, a je žal ta tretma tudi precej dražji od običajnega mehanskega pilinga.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV