Navdušila tudi britanski dvor
Če so po eni strani konservativni Britanci ob pogledu na novo dolžino krila bili užaljeni so bile na drugi strani pogumne posameznice končno osvobojene – vmesne tolerance ni bilo. A celo britanski dvor se je na začudenje mnogih na novo odkritje odzval z navdušenjem, a je kot sprejemljivo obravnaval samo mini krila, ki niso segala višje kot sedem centimetrov nad kolenom. Kraljevo navdušenje je bilo celo tako zelo močno, da je Mary Quant leta 1966 prejela britansko kraljevo odlikovanje – čast, ki ji ni bilo para.
Leta 1962, le nekaj mesecev po premierni predstavitvi, se je mini krilo pojavilo v svetovno znani modni reviji Vogue. Prvi model, ki se je po modni pisti sprehodil v danes znameniti 'minici', je bila Jean Shrimpton. Novost se je hitro razširila tudi onstran Atlantika in že leta 1969 so fotografi v kratkem krilcu ujeli igralko Jane Fonda. Minico so za svojo vzele ženske vseh slojev, poklicev in karakterjev in je niso več spustile iz rok. Še danes je izredno priljubljeno oblačilo, iz leta v leto se nekoliko spreminja zgolj dolžina – enkrat je tako kratko, da komaj kaj zakrije, drugič pa sega čisto do kolen.
Tri pravila
Maksi, midi, mini – razkazovanje nog je danes vsaj tako popularno, kot je postalo pred petdesetimi leti. Upoštevati morate zgolj tri enostavna pravila. Prvič: poudarjen naj bo vedno le en del telesa naenkrat. Drugič: potem ko mini krilo pomerite in se pogledate v ogledalo, bodite iskrene do sebe. Vsem ženskam pač ne pristoji. Tretjič: čeprav je mini, naj krilo ne bo malo debelejši pas. Pravilo je, da mora pokriti tisto, česar naj po družbenih normah ne bi kar tako razkazovale. Med eleganco in neokusnim cenenim videzom je namreč velika razlika – tudi pri mini krilu.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV