Akupunktna masaža po Penzlu kot samostojna terapija pomaga pri različnih obolenjih in težavah gibalnega aparata. Torej pri težavah s hrbtenico, revmatičnih obolenjih in obolenjih sklepov, pomaga tudi pri prebavnih motnjah, težavah notranjih organov, menstrualnih bolečinah, migrenah, težavah s kožo in dihali ter pri živčnih boleznih. Kot podporna terapija pa je zelo učinkovita pri okrevanju po operacijah ali kot priprava telesa na operacijo, pravi terapevt akupunktne masaže Rado Ribič.
Če gre za hujše zdravstvene težave, pa je pred terapijo potreben celosten pregled in ugotovitev zdravstvenega stanja, tako z vidika akupunktne masaže po Penzlu kot z vidika medicine, ki z ustreznimi napravami in tehnologijo ugotovi, kakšno je zdravstveno stanje. Tako dobimo popolno podobo človekovega zdravstvenega stanja in lahko damo tudi mnenje, kako in če sploh lahko, osebi pomagamo, še dodaja Rado Polič.
Nežna masaža, brez zbadanja in pikanja
Oče terapije je bil Willy Penzel, ki je leta 1971 v Nemčiji ustanovil Inštitut za akupunktno masažo po Penzlu, kjer še danes izobražujejo terapevte. V svetu jih je usposobljenih približno 24 tisoč, delujejo tudi v Sloveniji. Rado Polič je eden izmed njih in je tudi predstavnik terapevtov pri nas, predavatelj in vodja šole.
Terapija sicer temelji na osnovi vede akupunkture, vendar ni akupunktura, kjer zdravijo z zbadanjem z iglicami. Akupunktni maser uporablja zgolj pravila prenosa energije po telesu, po meridianih. Pri delu pa uporabljajo kovinsko palčko, orodje, s katerim aktivira pretok energije po meridianih in s tem vzpostavi ravnotežje teh energij. Sama terapija je zelo nežna, brez zbadanja in pikanja, saj gre za mehke gibe in drobne, neagresivne stimulacije. Zaradi te značilnost je terapija primerna prav za vsakogar: ženske, moške, starejše, mlajše.
Rado pravi, da k njim prihaja veliko menedžerjev, športnikov in takšnih, ki se želijo le sprostiti, do takšnih, ki jih pestijo hujše zdravstvene tegobe. Terapevt – maser se zato s stranko najprej pogovori in poskuša ugotoviti, kakšne težave ima, in če je treba, jo pošlje tudi k osebnemu zdravniku.
Drugače pa je terapija zelo dobrodejna za nosečnice, saj olajša porod, pomaga pri bolečinah v križu in pri otekanju nog, pa tudi pri težavah z zanositvijo, vendar je tu potrebno tudi sodelovanje z zdravniki klasične medicine.
»Mi v telesu poiščemo vzrok«
Učinki terapije so zelo različni in se razlikujejo od človeka do človeka. Rado pravi, da so na sto ljudi verjetno trije takšni, ki na terapijo ne bodo reagirali. Po svetovni statistiki pa je zabeležena 72-odstotna učinkovitost vseh obolenj, ki jih zdravi akupunktna masaža.
Za rezultate je v povprečju potrebnih od tri do šest terapij, ki so razdeljene na daljše časovno obdobje. Zaradi dobrodejnih učinkov pa se velikokrat zgodi, da po seriji zaključenih terapij, stranka še vedno pride na masažo zgolj zaradi dobrega počutja.
Sam uspeh pa gre pripisati temu, da akupunktni terapevt išče vzrok za težave ter obolenja in intenzivno raziskuje, kako ga odpraviti, zaključuje Rado.
Moda
VIZITA: Do zdravja z akupunktno masažo
Z masažno terapijo, ki izhaja iz kitajske akupunkture, lahko izboljšate svoje počutje in odpravite različne zdravstvene težave in bolečine. Z njo terapevt namreč pospeši pretok energije v vašem telesu. Zdravilnim učinkom terapije se prepuščajo tudi slovenski vrhunski športniki.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV