Škodljive posledice za kožo, kot pišejo, nima le izpostavljanje naravnim sončnim žarkom, temveč tudi sončenje v solarijih.
Ameriški dermatolog Robert Dellavalle se je pri raziskavi osredotočil predvsem na mladostnike. Približno 600 12-letnikov je fotografiral s fotoaparatom, na katerega je namestil poseben objektiv, ki prepušča le očem nevidno ultravijolično svetlobo. Na ta način je dobil fotografije, na katerih so vidne posledice, ki jih na koži puščajo negativni vplivi in ki jih s prostim očesom ne moremo videti. Raziskava je pokazala, da je že koža otrok močno poškodovana, največ poškodb na koži pa so imeli tisti otroci, ki sodijo v skupino ljudi, pri katerih je tveganje za nastanek kožnega raka največji. Manjša nevarnost razvoja raka naj bi bila pri osebah mediteranskega tipa, večja pa pri svetlolasih osebah z manj pigmenta. Namen tovrstnega fotografiranja je, kot poročajo, odkriti čim več o razvoju kožnega raka in tudi pokazati tako otrokom kot odraslim, da je pomembno, da se čim manj izpostavljamo sončnim žarkom ter da je treba redno uporabljati ustrezen zaščitni faktor.
Spremljajte nas na Facebooku
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV