Zadovoljna.si
Kava iz živalskih iztrebkov.

Novice

Groza brez primere: ko se na krožniku znajde otroško telo!

zadovoljna.si
30. 04. 2014 12.01
51

Slovenci smo, kar zadeva kulinariko, med najbolj 'normalnimi' na svetu. V nekaterih deželah se prehranjujejo na sila bizaren način, saj jim jedilnike krasijo nenavadne živalske specialitete.

Kopi Luwak so kavna zrna, ki jih poberejo iz iztrebkov cibetovk. To so mačkam oziroma kunam podobni sesalci, ki za svojo prehrano s prefinjenim okusom izbirajo le najboljša in dozorela kavna zrna na plantažah indonezijskega otoka Sumatra. Encimi in kislina v prebavnem traktu delujejo tako, da mesnato oplodje sadežev razpade, cibetovka pa v iztrebku izloči že olupljeno zrno, saj ga ne more prebaviti. Omenjeni encimi skupaj z izločkom žleze v analni odprtini podarijo kavnim zrnom edinstveno plemenito aromo. Delavcem na plantažah nato ostane le to, da iz iztrebkov izberejo dragocena zrnca, ki jih operejo in narahlo opražijo, da ne bi uničili zapleteno prefinjene arome. Kljub temu da unča take kave stane kar od 120 do 600 dolarjev, se vse bolj uveljavlja v svetu.

Podgane

Čeprav se nam zdi nepredstavljivo, so podgane običajna hrana marsikje na svetu. V Severni Koreji jih jedo predvsem zaradi tega, ker na podeželju nimajo na razpolago veliko druge hrane. V tem primeru gre za poljske podgane, za razliko od mestnih, ki so nam bolj poznane. Hrana se težko prežveči, okus pa je presenetljivo podoben piščancu. Zanimivo je tudi to, da so iz osrednje Kitajske odpeljali več milijonov živih podgan, ki so bile zaradi obsežnih poplav nakopičene na nekaterih območjih, namenjene pa so bile v restavracije na jugu države.

Volovski penis

Na zahodu volovski penis sušijo ter prodajajo v obliki pasje hrane. V številnih orientalskih deželah pa čisto običajno pristane na človeških krožnikih. Recepti so raznovrstni, saj ga lahko kuhajo v vodi, ocvrejo ali ga zaužijejo kar surovega. Na zahodu njegov okus primerjamo z okusom prekuhanih lignjev.

Opičji možgani

Ta ‘specialiteta' je zares nagnusna zaradi več vzrokov. Prvič, njeno uživanje precej povečuje možnost, da nas prizadene različica smrtne Creutzfeldt-Jakobove bolezni, bolj znane kot BSE oziroma bolezen norih krav, ali kakšno podobno možgansko obolenje. V nekaterih predelih Kitajske možgane uživajo kar surove. S tem pa še ni dosežen višek nagnusnosti. Na nekaterih območjih Kitajske in drugih azijskih držav namreč uživajo možgane še živeče opice. Okrog vratu objamejo ubogo žival s posebnim lesenim obročem, ki ji podpira glavo, ki jo nato obrijejo. Z manjšo žago in kladivom zarežejo v lobanjo v obliki kroga ter privzdignejo izrezani del. Zatem si jedci vzamejo čajne žličke ter zajemajo opičje možgane, ki jih je treba čim prej pojesti, preden opica pogine.

Ptičja slina

Najbrž niste nikoli pomislili, da bi bila ptičja gnezda užitna, a Kitajci jih uporabljajo za pripravo juhe, imenovane “kaviar vzhoda”. Tovrstna gnezda gradi posebna vrsta ptic, ki so podobne lastovkam, nastanejo pa tako, da ptica izpljune slino, v kateri je določena kemična sestavina, ki povzroči, da se snov na zraku strdi. To je izključni gradbeni material, saj vejic in trav ne uporabljajo. Gnezda se na Kitajskem uvrščajo visoko na lestvici specialitet, saj spadajo med najdražje človeške hrane živalskega izvora. K visoki ceni prispeva tudi dejstvo, da traja 35 dni, preden si ptica splete gnezdo, ta pa so običajno v luknjah obalnih skalnatih sten, kar zahteva dodaten fizični napor za iskalce. Če k temu dodamo še povečano tržno povpraševanje, lahko cena naraste do 10.000 dolarjev za kilogram. Navadno se servira torej v obliki juhe, lahko pa tudi kot sladica. Ko pride v stik z vodo, nastane želatinasta tekstura. Okus za nevajenega človeka je precej neprijeten, videz pa spominja na smrkelj. Kljub temu se izplača poskusiti, če verjamete Kitajcem, da ima gnezdo učinek afrodiziaka.

Račji zarodek

Oplojeno račje jajce s skoraj razvitim zarodkom v sebi se imenuje balut in se skuha ter poje v lupini. Med specialitete ga prištevajo v Aziji, zlasti na Filipinih, v Kambodži in Vietnamu. Ljudsko verovanje mu pripisuje učinke afrodiziaka. Sicer je bogato z beljakovinami, prodajajo pa ga kar ulični prodajalci na območjih, kjer je to priljubljeno. Pogosto se servira v kombinaciji s pivom. Najprej si gost izbere jajce, ki ga prodajalec še vročega izvleče iz lonca ter ga ponudi z omako iz kisa in čebule. Jajce vzamete v roke in previdno, a odločno s sredincem prodrete vanj. Najprej odstranite nekoliko vrhnje lupine, nato pa vsebino jajca posrkate v usta. Lahko boste naleteli na kose, a večinoma se to popije v treh požirkih. Nikar se ne ustrašite ob pogledu na perje, glavico, peruti in drobceno okostje, saj se to precej lahko poje.
Oplojena jajca sicer hranijo na toplem mestu skupaj z drugimi, da zadržujejo toploto. Po devetih dneh jih pod lučjo pregledajo, da bi ugotovili, ali zares vsebujejo zarodek, saj jih sicer zavržejo. Čez približno 8 nadaljnjih dni je balut pripravljen na kuhanje.

fetus
Kitajski umetnik, ki se je hranil s človeškimi fetusi, je razburkal svetovno javnost.

Človeški zarodki in mrtvorojeni otroci

Kitajci verjamejo, da na ta način pospešujejo spolno slo in živahnost ter lajšajo nekatere zdravstvene probleme. Ljubitelji te nagnusne 'jedi' naj bi imeli raje moške fetuse mladih žensk, še najbolje pa je, če gre za prvo nosečnost. Skrbno umite jih je po pričevanju nekaterih medijev najbolje uporabiti za juho, možne pa so tudi druge raznovrstne priprave, na primer cvrtje ali priprava na žaru.
Po poročanju The Seoul Timesa naj bi v nekem mestecu kantonske province postajala priljubljena juha iz novorojencev in zelišč, ki naj bi spodbujala splošno zdravje ter povečala spolno slo.
Nek 62-letni direktor tovarne naj bi v intervjuju zatrjeval, da juha zares deluje, saj z 19-letno ženo seksata redno vsak dan. Novinarja je po nekaj tednih naposled odpeljal v restavracijo, kjer je bila na razpolago tudi tovrstna juha. Glavno 'sestavino' zanjo naj bi prispeval par, ki že ima dve hčerki, tretjo nezaželeno pa sta se odločila splaviti.
Najvišjo ceno dosežejo mrtvorojeni otroci, ki so umrli tik pred porodom, nekoliko cenejši pa so splavljeni zarodki. Če par noče prodati zarodka, je možno to nadomestiti tudi s prodajo posteljice oziroma placente.
Mrtvorojene otroke se lahko dobi tudi na Tajvanu za 70 dolarjev, kjer jih pečejo na žaru kot specialiteto.
Angleški Channel 4 je že leta 2002 ob predvajanju programa, ki prikazuje prizor, kako se kitajski umetnik Zhu Yu prehranjuje z mesom mrtvega novorojenca, naletel na oster protest kitajskega veleposlaništva v Londonu.

KOMENTARJI (51)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 561