Mrzlico denga povzroča virus, ki ga prenaša komar vrste Aedes aegypti. Ker cepiva ni, se znanstveniki trudijo preprečiti širjenje bolezni tako, da zmanjšajo število komarjev. Gensko spremenjene samce bodo spustili v okolje, da se sparijo s samicami, so povedali na brazilskem ministrstvu za zdravje. Mladiči komarjev bodo imeli krajšo življenjsko dobo, s tem pa se bo znižalo število komarjev. Takšen eksperiment so že izvedli v dveh brazilskih mestih, kjer je število komarjev v šestih mesecih upadlo za 90 odstotkov.
Novice
Nad mrzlico denga z gensko spremenjenimi komarji
V Braziliji bodo vsak teden v okolje izpustili več kot štiri milijone gensko spremenjenih komarjev, kar naj bi pomagalo ustaviti širjenje mrzlice denga. Virusna bolezen je prizadela že skoraj pol milijona prebivalcev po vsej državi. Z mrzlico denga se vsako leto okuži med 50 in 100 milijoni ljudi v tropskih in subtropskih državah. Med značilne znake bolezni sodijo vročina ter bolečine v mišicah in sklepih. Bolezen se lahko razvije v hemoragično mrzlico, ki je v nekaterih primerih tudi smrtna.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV