Zadovoljna.si
Panda - 3
Novice

Ne boste verjeli, kaj je to

Z. T.
14. 02. 2013 08.58
16

Kaj vam je prišlo najprej na misel, ko ste zagledali naslovno fotografijo? Po vsej verjetnosti ste se zmotili, saj je na posnetku pravkar skoten mladiček pande, ki je prekrit s tanko plastjo dlake in je tako droben ter krhek, da si je težko predstavljati, v kakšno krepko žival bo odrasel.

Panda - 3
Panda - 3 FOTO: Reuters

Prvi pogled na zgornjo fotografijo je verjetno mnoge od vas zavedel in ste pomislili, da je na njej nekaj, česar v resnici ni. Podroben pogled fotografije pa razkrije, da vidimo drobno živalco, natančneje mladička pande, ki je pravkar prišel na svet. Nov mladič pande je velik dogodek, saj je to vrsta, ki ji je še do nedavnega grozilo izumrtje, zato si Kitajci na vse načine prizadevajo, da bi te prikupne medvede razmnožili v tolikšnem številu, ki bi jim omogočilo ohranitev.

Niso več ogrožene

Leta 2012 so po vsem svetu v ujetništvu vzredili 341 pand, kar je velikanski dosežek, saj to pomeni, da ta vrsta trenutno ne velja za ogroženo. Kitajska je šla še korak dlje, saj pri vzrejanju pand skrbijo za genetsko raznolikost, to pa počnejo tako, da skrbno izbirajo bodoče starše. Sprva je bilo namreč najpomembneje to, da vzredijo dovolj veliko število pand, danes pa gledajo na to, da bodo nove generacije tudi zdrave.

Pridružite se nam na Facebooku, to lahko storite s klikom na

KOMENTARJI (16)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Kaki perverti delajo na 24ur.
"Prvi pogled na zgornjo fotografijo je verjetno mnoge od vas zavedel in ste pomislili, da je na njej nekaj, česar v resnici ni." za tebe, k si tale člank napisov, bi blo tud treba preverit, če nimaš ponarejenega spričevala za uspešno opravljeno OŠ!
Ne boste verjeli,da ste to že enkrat objavli
Točno! Saj to je pa res nekaj neverjetnega.
ne boste verjeli to je več kot 5let stara slika--
ja kake veza pa ima to,da je 5 let stara slika,tudi matematika ponavlja če 500 let ,pa se nobeden ne pritožuje
katarinanavljan 14. 02. 2013 10.39
takoj se vid da je mladič: rep, okončine, sam glava je skoraj neprepoznavna. Pande se pač skotijo tako majhne zato jim v naravnem okolju grozi velik nevarnost.
to ste že objavili. pa kwa je z vami...???
k... od snežaka. :))
Dani Goltnik 1 14. 02. 2013 10.08
narava dela čudeže mi jih pa uničujemo
Zmedeni pisec članka je pomešal tistega včeraj o ženski, ki preizkuša spolne igračke s tistim o pandinem mladiču....
batom@pinkponk.com 14. 02. 2013 09.59
dildo? glede na to, da je na zadovoljna.si?
Ne verjamem !
ni ti treba vrjet....
ne meni pa ni prišlo to na misel saj vem,da je redko kdaj to kar kaže slika oziroma ker piše v naslovu so pa res mladički podobni...
Videl sem to že na animal planetu.Tudi novorojeni kengurujčki so podobno majčkeni.Čudo narave.
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1109