Mišim z visokomaščobno dieto, ki je povzročila, da so dobile za dva do trikrat več maščob kot običajno, so nato dali v hrano omenjeno bakterijo. Miši so sicer ostale večje kot vitki kontrolni primerki, a so vendarle izgubile okoli polovico telesne teže, pri tem pa njihove diete niso spreminjali. Hkrati so imele nižjo raven inzulinske rezistence, ki je ključni simptom diabetesa tipa 2. "Gre za prvo potrditev neposredne povezave med točno določeno vrsto bakterij in izboljšanjem metabolizma. Presenetljivo je, da lahko ima ena sama vrsta od več tisočih v črevesju tak učinek," je izsledke raziskave komentiral profesor Patrice Cani iz Katoliške univerze v belgijskem mestu Louvain. Dodal je, da bi to lahko bil "prvi korak" pri morebitni uporabi bakterije kot preventive pred prekomerno telesno težo in diabetesom tipa 2.
Kaj se dogaja v črevesju
Mikrobiolog univerze College Cork, profesor Colin Hill pa je ocenil, da gre za zelo "zanimivo študijo, ki je pokazala na povezavo med bakterijo in telesno težo". Raziskava bo tako lahko pripomogla k natančnemu razumevanju tega, kar se dogaja v črevesju, s tem pa tudi k dietnim nasvetom po meri ljudi, ki si prizadevajo izgubiti telesno težo."Mislim pa, da ne bo možno, da bi ves dan jedli sladoled, čips in klobasice, nato pa pojedli bakterijo, da bi izničili vse tisto, kar smo pojedli prej," je ob tem opozoril Cork.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV