Vpis v omenjen register bo partnerjem omogočal zgolj dostop do ugodnosti, ki jih nudi občina, ne bo pa podprl nobene pravice, povezane z dedovanjem in pokojninami, ki se izvajajo na državni ravni. "Da bi lahko odobrili homoseksualne poroke, bi jih najprej moral z zakonom potrditi parlament," je poudaril milanski župan Giuliano Pisapia. Italija je sicer ena redkih zahodnoevropskih držav, ki še ne priznava homoseksualnih zvez, prav tako pa v Italiji ne obstaja nikakršen zakon, ki bi obsojal homofobijo.
Italijansko kasacijsko sodišče je marca letos razsodilo, da imajo istospolni pari enake pravice kot poročeni heteroseksualni pari. Razsodba najvišjega civilnega sodišča pa istospolnim parom še vedno ne dovoljuje porok ali omogoča potrditve veljavnosti v tujini sklenjenih zakonskih zvez. Homoseksualne zveze, ki jih desnica na čelu s stranko Silvia Berlusconija Ljudstvo svobode vztrajno zavrača, sicer razdeljujejo tudi politično levico, predvsem Demokratsko stranko, ki jo sestavlja veliko katoličanov.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV