Evropska poslanka mag. Mojca Kleva ob tem dodaja, da "je prišel čas, ko moramo preiti od besed k dejanjem, če želimo, da se prekine ta realnost. Preteklo je namreč ogromno časa, da se je ta razlika zmanjšala za minimalen odstotek." Poslanke in poslanci Evropskega parlamenta so se strinjali, da je potreben strožji nadzor nad delodajalci in večja preglednost, predvsem pa je treba implementirati ukrepe za usklajevanje poklicnega in družinskega življenja."Podatek, da se razlika v plačilu med moškimi in ženskami v povprečju giblje okoli 16 odstotkov, je alarmanten in nedopusten. Ne smemo pozabiti, da se razkorak v plačilu prelije v razliko v pokojnini, kar lahko posledično privede ženske do tega, da se znajdejo pod pragom revščine. Takšna diskriminacija ni slaba le za družbo, temveč tudi za gospodarstvo," še izpostavlja mag. Kleva.
Novice
Razlika v plačilu med moškimi in ženskami okoli 16 odstotkov
Evropski parlament je danes izglasoval poročilo o enakem plačilu za enako delo. Princip poštenega plačila za delo, ki ga človek opravlja, je namreč pred več kot petdesetimi leti postal ključna vrednota Evropske unije. Kljub že sprejeti zakonodaji pa je napredek zelo počasen.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV