Uši se prenašajo predvsem z direktnim dotikom (glava – glava), lahko tudi posredno ob izposoji kap, rut, igrač. Najpogosteje se ušivost pojavlja pri predšolskih in šolskih otrocih (od 5 do 11 let), takoj po začetku šolskega leta ter po vrnitvi z različnih obšolskih dejavnosti, kjer so otroci v tesnejšem stiku. Pogosto umivanje las ne pomeni dodatne zaščite, saj je znano, da imajo uši raje čiste kot umazane lase.
Ukrepajte takoj!
Življenjska doba uši je od 6 do 8 tednov. V tem času samica izleže skupno od 100 do 300 jajčec, iz katerih se po 7 do 9 dneh izležejo ličinke. Srbenje se večinoma ne začne takoj po naselitvi uši na lasišče, temveč šele po imunskem odzivu kože na snovi, ki jih s slino izločajo uši. Zato se je s težavo ušivosti treba spopasti takoj po prejeti informaciji o prisotnosti uši. Pozni ali nedosledni ukrepi posameznih staršev lahko namreč močno podaljšajo obdobje pojavnosti uši v skupinah otrok.
Naravna rešitev – kremni gel Parasidose
Pripravite ušem ušiv dan!
… ali še bolje, dva ušiva dneva. Kremni gel Parasidose ima v laboratoriju dokazano učinkovitost že po prvem nanosu! Zaradi možnosti nenatančnega nanosa ali vnovične okužbe pa se kljub temu priporoča vnovična uporaba od 3 do 5 dni po prvem nanosu.
Mami, kje je moj medo?
Ne pozabite na razuševanje igrač, kap, rut, šalov, ki so lahko vir vnovične okužbe. Najljubšo plišasto igračo svojega otroka lahko za 24 ur zaprete v zamrzovalnik in na ta način preprečite preživetje morebitnih zajedavskih obiskovalcev. Podoben ukrep seveda ni izvedljiv pri večjem številu igrač. V tem primeru lahko uporabite izdelke za razuševanje okolja , ki so na voljo v nekaterih lekarnah po Sloveniji.
DA UŠEM BOSTE KOS … PARASIDOSE!
Kremni gel Parasidose je na voljo:
- v slovenskih lekarnah, trgovinah Sanolabor in specializiranih prodajalnah
- v spletni lekarni podjetja DR. GORKIČ d.o.o.
Več o ušeh in razuševanju si lahko preberete tukaj.