Ljudje, ki so nasploh bolj veseli in zadovoljni s svojim življenjem, živijo do 35 odstotkov dlje od nesrečnih ljudi, je pokazala nova raziskava. Študija je upoštevala starost, spol, zdravstveno stanje, premoženje, zakonski stan in izobrazbo posameznikov, strokovnjaki pa so zaključili, da na dolžino življenja močno vpliva pozitiven odnos do življenja. Glede na njihove podatke naj bi najsrečnejši, ki določene sicer tragične dogodke še vedno jemljejo z določeno mero pozitivizma, živeli kar 35 odstotkov dlje kot nesrečni ljudje, ki so bolj izpostavljeni stresu. "Koliko je nekdo srečen, je odvisno od trenutne življenjske situacije, a v raziskavi nismo upoštevali te sreče, temveč skupno srečo v smislu zadovoljstva skozi daljše obdobje," je povedal Andrew Steptoe, profesor psihologije in soizvajalec raziskave. Tisti, ki so nasploh srečni, naj bi lažje prenašali travmatične dogodke v življenju, so bolj družabni in si v življenju postavljajo več ciljev. Točne povezave strokovnjaki med srečo in dolžino življenja niso opredelili, predvidevajo pa, da se tisti, ki so bolj zadovoljni z življenjem, lažje spopadajo z vsakodnevnim stresom, ki je eden izmed dejavnikov tveganja številnih bolezni.
5-letno raziskavo so na vzorcu 3.853 ljudi opravili na londonski univerzi med osebami, starimi od 52 do 79 let.
Novice
Srečni živijo dlje
Na to, ali se nam bodo v življenju zvrstili pretežno lepi ali grdi dogodki, večinoma nimamo vpliva. Vplivamo pa lahko na to, s kolikšno mero pozitivizma določene travmatične dogodke v življenju doživljamo. Kako sprejemamo življenje in na kakšen način se spopadamo z vsakodnevnimi situacijami, naj bi vplivalo na dolžino našega življenja.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV