V svetu danes tako živi rekordnih 34 milijonov oseb, okuženih z virusom hiv, kar kaže na visoko učinkovitost obstoječih programov zdravljenja in preprečevanja novih okužb, poudarja agencija ZN za aids (Unaids). "Smo na pragu pomembnega preboja v boju proti aidsu," je povedal izvršni direktor Unaids Michel Sidibe. "Število novih okužb s hiv upada, vse več ljudi pa se zdravi," je pojasnil. Občuten napredek pri zdravljenju bolnikov, obolelih z aidsom, je na primer v državah Južne in Jugovzhodne Azije. Posebej izstopa Indija, sicer država z največjim številom bolnikov z aidsom, kjer je število novih okužb s hiv v zadnjih letih padlo za 56 odstotkov.
Največ obolelih na območju podsaharske Afrike
V Aziji je aids sicer v primerjavi z drugimi deli sveta razmeroma redka bolezen, saj npr. v vzhodnoazijskih državah za njim trpi zgolj 0,1 odstotka prebivalstva, v južni in jugovzhodni Aziji pa le 0,3 odstotka, kar je dvakrat manj kot na primer v Severni Ameriki. Največji delež obolelih z aidsom živi na območju podsaharske Afrike, kjer pa so v zadnjih letih pri zabeležili občuten napredek pri zdravljenju bolnikov in preprečevanju novih okužb. Delež bolnikov, ki jih zdravijo s terapijo z antiretrovirusi, je namreč na tem območju v obdobju od leta 2009 do 2010 zrasel za 20 odstotkov, kažejo statistike ZN.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV