"Pitje je področje, ki se mu v življenju ni mogoče izogniti," je dejala Angela Böck in dodala: "Na razstavi je predstavljeno pitje v najširšem pomenu besede." Tako je poleg dragocenih skodelic, ki so prave umetnine, mogoče videti tudi kozarce in karafe, pa tudi odpirače in "prisrčnice", ki so naprodaj na tržišču. Najdragocenejši eksponat na razstavi, ta bo odprta do 8. oktobra, pa je avtomat za pripravo kave s pladnjem, vrčkom za kavo in skodelicami, ki je vreden 11.300 evrov.
Vsaka kultura je k temi pitja prispevala kaj novega, je dejala Böckova. Tako so denimo iz Japonske prišle posodice za riževo vino ali iz Afrike čajne skodelice z želvami. Vendar pa se meje vedno bolj zabrisujejo. Sedaj tudi že nemška podjetja izdelujejo skodelice za riževo vino ali skodelice za čaj z azijskimi motivi. Izjema so vrčki za pivo, ki so regionalno pogojeni in so nemška ali bavarska tema.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV