Niti ne. Seveda nekaj dela je ampak še daleč od tega, da se je potrebno iz stanovanja izseliti ali pa vse zapreti. Sama menjava enega strešnega okna je narejena v uri do dveh.
Z zamenjavo strešnega okna si poleg zmanjšanja skrbi zaradi dotrajanosti strešnega okna, zmanjšate tudi račun za porabljeno energijo. Starejša strešna okna so imela slabšo toplotno izolativnost kot vsa današnja. Če je prostor temen in pri menjavi strešnega okna vzamete samo nekoliko večjo dimenzijo boste prihranili tudi pri stroških energije za osvetlitev.
Kaj lahko še pridobimo pri menjavi strešnega okna?
Višina vgradnje: za doseganje razgleda skozi okno mora biti spodnji rob okna na višini med 90 in 110 cm od gotovih tal. S tem bo omogočen pogled iz prostora tudi v sedečem položaju. Priporočena višina zgornjega roba okna pa je med 190 in 210 cm od gotovih tal. Okno bodo s tem na dosegu roke, kar bo omogočalo enostavnejšo uporabo, pri čemer mislimo tako na zračenje, kot tudi senčenje, prav tako pa bo enostavnejše tudi vzdrževanje in čiščenje okna.
Pravila oblika notranjih oblog okrog okna: zelo pogosta napaka v preteklosti je bila izvedba notranjih špalet - pravokotno na okno. Pri takšni izvedbi zaključnih oblog je onemogočeno kroženja toplega zraka po celotni površini strešnega okna. V izogib tem težavam je potrebno spodnjo špaleto izvesti navpično, zgornjo pa vodoravno. S tem dobimo tudi boljšo razpršenost svetlobe.
Več o nasvetih za energijsko učinkovito mansardo najdete na: http://www.velux.si/inspiracija/10-korakov
http://www.velux.si/inspiracija/zamenjava