Zadovoljna.si
4C ure

Novice

/ Oglas

Se sprašuješ, kako bi bila tvoja nova čim dlje lepa?

P.R.
25. 02. 2022 07.35
0

Mojco Koražija, direktorico podjetja 4C d.o.o. in ustanoviteljico spletne trgovine 4C.si smo povprašali o tem : »Vsekakor ti bom izdala skrvinost, da je vse, že v prvi vrsti odvisno samo in izključno od tebe. Še tako draga in kvalitetna ura bo s slabim ravnanjem že po nekaj mesecih videti "utrujena", "stara" ,"obnošena",....

»Da bi se kar v najboljši meri izognil-a takšnemu stanju tvoje nove ure, ti podajam nekaj nasvetov, ki jih sama redno upoštevam in tako ti lahko iz prve roke povem, da so vse moje ure zelo dobro ohranjene in kot nove.  Pa to ne pomeni, da sem nek "frik" ki je obseden s svojimi stvarmi in jih hrani doma, ampak vse vsakodnevno uporabljam :) Ko se jih naveličam, jih tako enostavno prodam in se pri tem povrhu vsega tudi dobro počutim, saj vem, da bo moj izdelek nekoga osrečeval naprej...«

1. Dajte jo dol!

To pomeni, da vsakokrat, ko ure res ne potrebuješ,  jo snami z roke in jo odloži na poličko. To na dolgi rok ne bo pomagalo samo pri "lepi" uri, ampak ti bo izboljšalo kvaliteto življenja. Zakaj bi morali biti doma obremenjeni z uro in se ves čas obremenjevati koliko je ura? Če tisti dan nimaš treninga, gledališke predstave, snidenja s frendico,...potem ti je tako ali tako vseeno, koliko je ura.

4C ure
4C ureFOTO: Arhiv naročnika

 2. Očistite jo!

Če redno čistite zunanjost ure in pazite, da z njo ne rijete po blatu in umazanih tekočinah, je možnost, da bo umazanija prodrla v notranjost in s tem povzročila okvaro delovanja mehanizma in pokvarila izgled, manjša. Vsake toliko temeljito očistite uro in sicer stekelce, hrbtni del in pašček, saj se nam roka poti in že s samim nošenjem prehajajo delčki umazanije na vašo uro. Če imate uro, ki ni vodotesna, potem le-to očistite z mehko krpico, gobico, brisačko,... sicer pa jo očistite z vlažno krpico in jo z mehko suho krpo dobro osušite.

 3. Pregled pri urarju

Da bi se izognili morebitnim okvaram ure vam svetujem, da vsake 3 do 5 let obiščete najbližjega urarja. Urar vam naj pregleda, če vam ura slučajno prehiteva ali zamuja. To ni nič neobičajnega, saj se nam v vseh letih uporabe lahko dogodi, da nam ura pade iz rok, po nesreči nekam udarimo z njo,... in tako se lahko mehanizem poškoduje... Urar vam bo mehanizem pregledal in ga po potrebi zamenjal in popravil.

 4. Izogibajte se vlagi!

Vse ure niso odporne na vodo, pa tudi tiste, ki so odporne in imajo vodotesno oznako, imajo različno zaščito. Pri določenih urah to pomeni, da je dovoljeno, da si lahko mirno umijete roke in jo poškropite, z nekaterimi urami se lahko tuširate, s tretjimi celo plavate in se potapljate. Preden zmočite uro, se pozanimajte, kako močno je zaščitena in kakšno vodotesno oznako ima 3ATM, 5ATM ali 10ATM. Tudi če ima ura vodotesno oznako, se lahko dogodi, da ura tako več ne tesni in zato vam priporočamo, da recimo enkrat na leto ali leto in pol, tudi testirate, ali vaša ura še vedno dovolj tesni. Vodotesnost ure je sicer potrebno testirati z aparatom za testiranje vodotesnosti ob vsaki zamenjavi baterije. Po potrebi se tesnila tudi zamenja. Vse to uredite pri urarju.

4C ure
4C ureFOTO: Arhiv naročnika

 5. Čiščenje po športnih aktivnostih!

Bodite bolj previdni, če se potapljate ali pa plavate v slani vodi ali v vodi, ki je močno klorirana. Vsakič, po uporabi, uro dobro obrišite in jo skrbno osušite, da bo škoda čim manjša. Če uporabljate uro med športno aktivnostjo, je ne pozabite očistiti po koncu treninga, saj sol vašega znoja uro poškoduje. Tistim, ki imate zelo koncentriran znoj, se lahko dogodi, da se pasek na vaši uri razbarva. Če je bila vaša ura zlate barve, se lahko dogodi, da zlata barva oksidira in ura na teh delih potemni.Posebej bodite previdni pri uporabi krem za nego rok ali poletnih krem za sončenje,... Te poškodbe ure in paska so lepo opazne pri usnjenih paskih, kjer nam na bolj izpostavljenih delih pasek potemni. S skrbnim ravnanjem z vašo uro boste tem težavam zagotovo izognili.

 6. Izogibajte se ekstremom in ekstremnim razmeram!

Ekstremne temperature - bodisi visoke nad 60 stopinj Celzija, ali nizke  pod 0 stopinj Celzija, magnetna polja, udarci, izpostavljanje kemikalijam ...vse to močno vpliva na življenjsko dobo  ure.

Poskusite, da boste čim bolj previdni in uro čim manj izpostavljajte takšnim vremenskim spremembam in vplivom. Če pride do ekstremnih temperaturnih razmer, potem se vam kljub temu, da je ura vodotesna na šipici lahko pojavijo kapljice - pride do kondenzacije. Kljub temu, da ura še vedno teče in je vodotesna, se takšni kondenzaciji ni moč izogniti. Snemite jo, ko se tuširate, ko perete posodo z vročo vodo ali počnete kakšna druga opravila. Ura vam bo hvaležna, vi pa boste privarčevali denar, ki bi ga morali sicer nameniti za nakup nove, saj boste s tem početjem vašo uro iz dneva v dan bolj poškodovali in nazadnje ne bo več pravilno delovala.

Mojca Koražija nam je izdala tudi, da imajo v njihovi spletni trgovini 4c.si  odslej možnost obročnega plačila z LeanPay in tako lahko svojo novo uro kupiš na kar 24 obrokov. Preveri na povezavi: 4C.si.

Podpis: Naročnik oglasa je 4Cd.o.o.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 568