Zadovoljna.si
Pri 'cold feet' sindromu se začnejo pred poroko pojavljati pomisleki in dvomi.

Popolna poroka

Poznate poročni 'cold feet' sindrom?

A.K.
22. 06. 2018 08.09
0

Pravijo, da je predporočni čas eden izmed stresnejših obdobij v življenju para. Priprave na poroko niso mačji kašelj, še težje pa postane, če se v odnosu začnejo pojavljati konflikti in napetosti, ki kar kličejo po pomislekih in dvomih. V mislih se tako začnejo porajati vprašanja: Je zares pravi zame? Bom srečna z njim? Sem se prenaglil/-a s poroko? Običajno pomisleki hitro minejo, pozornost pa jim moramo posvetiti, ko postanejo dolgotrajnejši in intenzivnejši.

Pri 'cold feet' sindromu se začnejo pred poroko pojavljati pomisleki in dvomi.
Pri 'cold feet' sindromu se začnejo pred poroko pojavljati pomisleki in dvomi.FOTO: iStock

Dvomi o partnerju ali le tesnoba?

Ne zamenjujte ju. Dejstvo je, da so priprave na veliki dan čustveno zelo naporne, kar na dolgi rok lahko privede tudi do občutkov tesnobe. Počutite se preobremenjeni, občutljivi in jokavi. Nekaj povsem drugega pa je, če se spopadate s pomisleki zaradi partnerja. Poglobite se vase in raziščite, kaj je tisto, kar vas muči. So to slabe izkušnje? Nerazrešeni konflikti iz preteklosti, ki vam ne dajo miru? Če je tako, z besedo na dan. Nič ni slabšega kot to, da vstopite v zakon s kovčkom čustvene navlake. 

Poroka 208: To je najbolj iskana poročna obleka ta hip

Pogovorita se

Če kdaj, je zdaj idealen čas, da se s partnerjem pogovorita o vsem, kar vaju muči – o pomislekih, pričakovanjih, skupnih ciljih ... Zaupajta si, s kakšnimi vprašanji se spopadata in kaj vaju plaši. Ne zapirajta se v svoj svet, ne zatiskajta si oči pred težavami, temveč o njih spregovorita. Odločila sta se, da preživita življenje skupaj, da se podarita drug drugemu, torej je vajina dolžnost tudi, da sta odkrita drug z drugim.  

Ne zatiskajte si oči pred težavami, temveč se o njih pogovorita.
Ne zatiskajte si oči pred težavami, temveč se o njih pogovorita. FOTO: iStock

Govorita z nekom, ki vama lahko objektivno svetuje

Gotovo imate v bližini koga, ki vaju dobro pozna, a upoštevajta dejstvo, da imata s partnerjem tudi delček 'sveta', ki je znan le vama. A kljub temu – če imata kakršnekoli pomisleke, vprašanja glede prihodnosti, poroke ali parterja, se lahko obrnete tudi starše ali prijatelje. A to velja le, če veste, da lahko pričakujete objektivno in konstruktivno mnenje. 

10 najbolj priljubljenih pesmi za poročni ples

Predporočni čas je eden izmed stresnejših obdobij v življenju para.
Predporočni čas je eden izmed stresnejših obdobij v življenju para.FOTO: iStock

Na uspešnost zakona vsekakor vpliva več dejavnikov, med katere zagotovo sodijo lastnosti obeh partnerjev, vrednote in stališča, sposobnost prilagajanja in spoprijemanje s stresnimi okoliščinami. Ne pozabimo tudi na realna pričakovanja glede poroke. Nekatere ženske si predstavljajo, da bo po tej prelomnici vse idealno in da bo držal rek  "in srečno sta živela do konca svojih dni". Poroka ne bo prinesla magičnih rešitev za zdrav in kakovosten zakon. Nerazčiščene stvari, bodisi družinske ali osebne, bodo še vedno tam, morda še v intenzivnejši obliki.

Za srečen in kakovosten zakon sta potrebna dva. Če se oba partnerja trudita in vlagata v odnos, skupaj oblikujeta varen pristan, kjer najdeta razumevanje, varnost, ranljivost in ljubezen. 

7 stvari, ki jih morate narediti, preden se lotita načrtovanja poroke
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 658