25-letna Anita Tomše je skrbna mamica dveh otrok. Kot pravi, ji 4-letni sin Gal in 10-mesečni Lan vzameta precej časa ter energije. Skrb in vzgoja otrok, čiščenje odtisov prstkov na vratcih omar, sesanje ... to je le del njenih vsakodnevnih opravil. "Moja vsakodnevna opravila so sicer naporna, ampak to me osrečuje," je povedala svetlolaska, ki je z možem pred kratkim končala z gradnjo hiše. "Gradnja hiše me je še dodatno utrudila," je dodala in pojasnila, da se je na akcijo Postani boginja teka prijavila ne le zaradi nove Nike tekaške opreme, ki jo je prejela vsaka od izbrank, temveč tudi zato, ker v tem vidi odlično rešitev, da nekaj stori zase. "Letos sem že tekla na 10 kilometrov in sem se počutila odlično, sedaj sem imela kar tri mesce pavze in bi rada spet prišla v formo ter nabrala kondicijo. Čutim, da mojemu telesu nekaj manjka, in to je tek!"
Ob strani ji stojijo mož, otroka ... in škorpijon
Mlado mamico pri teku zdaj spodbuja cela družina in ponosni so, da jo lahko vidijo tudi v posnetkih, ki jih objavljamo na naši strani. Tako mož kot oba otroka jo bodo tudi spodbujali na 10-kilometrskem teku 23. oktobra na ljubljanskem maratonu. "Še posebej me pri teku podpira starejši sin. Včasih gre tudi z mano teči, ker ima tudi on svojo urico, in potem šteje kilometre, kdo je več pretekel," je zaupala. Anita, ki ima doma prav nenavadnega hišnega ljubljenčka – velikega črnega škorpijona, ki je sicer varno zaklenjen v terariju in neizmerno uživa, ko mu ponudijo kakšnega ščurka ali kobilico, v prostem času rada kolesari in hodi v hribe. "V to vključujem celo družino. Poskušamo se čim več ukvarjati s športom in tako prekinemo to vsakodnevno rutino." Anita nas je še prijazno pogostila s sokom in slastnimi piškoti, predala otroka v varstvo možu, nato pa smo se skupaj odpeljali na trening v ljubljanski fitnes Moj Fiat, kjer sta nas že čakala trenerja.
Tekaška steza in vaje za moč
Čeprav tekaški treningi običajno potekajo v naravi, ne glede na to ali dežuje, stiska mraz ali sije sonce, je včasih tek v naravi mogoče nadomestiti tudi v fitnesu in izkoristiti trenažerje za izvajanje vaj za moč. Kot je pojasnil tekaški trener iz Pulz športa Blaž Kavčič, trening na tekaču ni in ne more biti enak treningu teka v naravi. "Na tekaču je tvoje težišče ves čas na miru, premika se preproga pod tabo. V naravi z vsakim korakom malce pospešiš in se zaustaviš, kar pomeni, da težišče ves čas nekoliko niha." Poudaril je, da je tudi zaradi tega pomembno, da imamo pravilno tehniko teka in tako čim bolje izkoristimo svoje telo. Kavčič je pojasnil še, kako si lahko pomagamo v primeru 'musklfibra' in kako lahko preventivno poskrbimo, da se mu vsaj deloma izognemo. Trener Miha Jurečič je pokazal še nekaj vaj za moč. Ker pri teku najbolj obremenjujemo noge, je pokazal vaje na napravah v fitnesu, in sicer za za krepitev prednjih stegenskih mišic – kvadricepsov, zadnje lože in meč.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV