V zvezni državi Washington se je med igranjem košarke poškodoval otrok star pet let. Med poškodbo je Jake Finkbonner, sicer domorodni Američan, dobil bakterijo, ki razjeda meso in zdravniki mu niso mogli pomagati kljub številnim operacijam. Njegov obraz je namreč "cvetel kot tulipan".
Po obisku nune Kateri Mitchell, ki je prinesla relikvijo – kosti iz zapestja pokojne Tekakwithe in je skupaj s starši in drugimi zavzeto molila, se mu je zdravstveno stanje izrazito izboljšalo in v nedeljo je bil 12-letnik med romarji, ki so od papeža v Vatikanu prejeli sveto obhajilo. Papež je v francoščini in angleščini povedal, kako nenavadno je bilo, da je svetnica sploh sprejela katoliško vero. "Naj nam njen vzor pomaga živeti v ljubezni do Jezusa, ne da bi zanikali to, kar smo," je povedal Benedikt XVI.
Kateri Tekakwitha se je rodila leta 1656 na severu današnjih ZDA očetu iz plemena Mohawk in materi iz plemena Alqonquin, ki jo je oče ugrabil med enim od pogostih spopadov med indijanskimi plemeni na severu Amerike. Družino ji je pobila epidemija vodenih koz in bolezen je tudi njej izmaličila obraz. Krščena je bila v 20. letu starosti, česar njeni sonarodnjaki niso sprejeli z navdušenjem in Tekakwitha se je odpravila 320 kilometrov stran v jezuitsko vas Kanhawake nedaleč od Montreala.
Tam je nato živela le še štiri leta, čudeži pa so se začeli šele po njeni smrti. Najprej s prikazovanji ljudem, ki so ji pripisovali čudežne ozdravitve raznih bolezni. Po pričevanju jezuitov se je njen obraz po smrti povsem očistil vseh brazgotin. Tekakwitha se je med jezuiti povsem posvetila molitvi in se odrekla posvetnemu življenju. Svoje telo je izpostavljala hudim preizkušnjam, kot je bosa hoja po snegu, žerjavica med prsti na nogah, spanje na trnovi postelji in podobno.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV