Zadovoljna.si
Izraelski judje
Novice

Proti ženskim skušnjavam s posebnimi očali

STA
13. 08. 2012 14.26
3

Ortodoksni judje v Izraelu imajo nov pripomoček, s katerim si lahko pomagajo pri spoštovanju strogih verskih pravil. Judovski moški se lahko namreč sedaj neprimernim stikom z nasprotnim spolom izognejo s pomočjo očal, ki jim zameglijo vid, tako da žensk, ki bi utegnile biti nespodobno oblečene, sploh ne vidijo.

Izraelski judje
Izraelski judjeFOTO: Reuters

Da bi ohranili strog življenjski slog, ortodoksni judje v Izraelu v svojih mestnih četrtih moške in ženske strogo ločujejo na avtobusih, cestah in pločnikih ter drugih javnih prostorih. Njihova vera namreč prepoveduje stike med ženskami in moškimi, ki niso poročeni. Pogosti so tudi znaki, ki ženske opozarjajo, da morajo nositi oblačila, ki ne razkrivajo telesa.

Neuradne "moralne patrulje" ortodoksne judovske skupnosti so poleg tega sedaj začele prodajati očala, ki s svojimi lečami zameglijo vid. Očala sicer omogočajo jasen pogled do nekaj metrov naprej, da ne bi ovirala gibanja, a bolj oddaljene stvari, med drugim ženske, so zamegljene. Za moške, ki morajo kdaj oditi iz svojih izoliranih skupnosti, sicer ponujajo še posebne kapuce in ščite.
 

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
In to isti strici, ki sodelujejo z zda in vpijejo kako islamisti zatirajo ženske. No, ta je pa dobra.
In oni bi radi širili demokracijo z napadom na Iran??? O jej, kak poden
ker kao cebi pa pogledal eno ka ni do vratu zapeta bi jih pa bog kaznovou al kaj ??pol se pa najde folk ka s takimi stvarmi sluz dnar na racun naivnih ljudi in dela celo svojo drzavo vidt neumno-!!
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1109