Strokovnjaki za prehrano že od nekdaj trdijo, da je zajtrk pomemben obrok v zdravem načinu prehranjevanja, bogat zajtrk pa smo doslej povezovali z uspešnim hujšanjem. Skupina strokovnjakov z univerze v Münchnu zanika dosedanje ugotovitve. V raziskavi, v kateri je sodelovalo 400 ljudi, so dva tedna spremljali njihov način prehranjevanja. Vsi so pisali dnevnik o tem, kaj so zaužili, ob kateri uri in koliko. Nekateri med njimi so si privoščili obilen zajtrk, drugi so zajtrkovali bolj skromno, tretji pa so zajtrk preprosto preskočili. Tisti, ki so dan začeli z obilnim zajtrkom, ki je imel v povprečju 400 kalorij več od običajnega, so do večera zaužili 400 kalorij več. "Rezultati študije so pokazali, da ljudje zaužijejo enako količino hrane za kosilo in večerjo, ne glede na to, kaj so zajtrkovali," je povedal dr.Volker Schusdziarra, ki je sodeloval v študiji.
Novice
Revolucionarne ugotovitve: Zajtrk naj ne bo obilen
Študija, ki so jo objavili v strokovni reviji Nutrition Journal, je pokazala, da ljudje, ki začnejo dan z obilnim zajtrkom, zato za kosilo in večerjo ne pojedo nič manjših obrokov. Nemški strokovnjaki priporočajo vnos manjšega števila kalorij za zajtrk, saj menijo, da bodo ljudje z odvečno težo na ta način lažje shujšali.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV