Podobni smo našim sorodnikom
''Živimo v posebnem času, v katerem imamo celotno svojo gensko sliko ter sliko naših bližnjih sorodnikov primatov. Temu se lahko zahvalimo, da bomo lahko prišli do informacij o tem, v čem se razlikujemo od drugih organizmov,“ je povedal profesor David Kingsley iz Univerze v Stanfordu.
Bodice so imele več vlog
Vloga bodic na penisu ni še popolnoma razjasnjena. Znanstveniki menijo, da je so te občutljive bodice povečale stimulacijo moških med spolnim aktom, predpostavljajo pa tudi, da so pri nekaterih vrstah sodelovale pri tem, da se je pri ženskah oziroma samicah sprožila ovulacija.
Zakaj so nastale
Bodice na penisu pa naj bi služile še v druge namene – razvile naj bi se s posebnim namenom - preprečiti nastajanje 'zamaška za parjenje', to je lepljive snovi, ki so jo moški izločali v ženske genitalije, s čimer so zablokirali nožnico ter tako drugim predstavnikom moškega spola preprečili, da bi oplodili njihovo žensko. ''Predpostavljamo, da so te bodice na penisu lahko ta zamašek predrle,“ je pojasnil profesor Kingsley. Tako tudi predvidevajo, da se je z njihovim izginotjem spremenil tudi način dvorjenja ženski. Odsotnost za žensko neprijetnih kosti je namreč olajšala spolne odnose, kar je ustvarilo močnejšo povezavo med pari ter večjo skrb očetov za njihove potomce.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV