Naši smučarki ukradli medalje

J.V.
10. 05. 2013 08.39
31

Nekdanja smučarka Urška Hrovat je pred kratkim postala žrtev nepridipravov, ki so iz sobe, v kateri hrani medalje iz svoje uspešne smučarske kariere, odnesli nagrade, ki jih je osvojila na svetovnih prvenstvih.

Urški Hrovat so tatovi odnesli medalje iz svetovnih prvenstev.
Urški Hrovat so tatovi odnesli medalje iz svetovnih prvenstev.FOTO: Matic Flajšman
Urška Hrovat si je s svojimi številnimi dosežki več kot prislužila naziv ene izmed najbolj uspešnih slovenskih smučark. Med drugim ji je leta 1996 v Španiji uspelo osvojiti tudi prvo medaljo na svetovnem prvenstvu, ko ji je iz rok, za stotinko sekunde, spolzela srebrna medalja. Urška je vse osvojene nagrade, ki pričajo o njenih športnih dosežkih, hranila v posebni sobi. Vstop v to je ne vede omogočila tatovom, ki so poleg pokala v obliki maskote svetovnega prvenstva v Sierri Nevadi ukradli tudi tri medalje, ki jih je nekdanja smučarka osvojila na mladinskih svetovnih prvenstvih, poroča portal Slovenske novice. Urško smo prosili za komentar glede kraje, a nam še ni odgovorila.

Žrtev kraje je postal tudi Rajmond Debevec.
Žrtev kraje je postal tudi Rajmond Debevec. FOTO: STA

Kariera polna športnih dosežkov

Na zmagovalne stopničke je na mednarodnem tekmovanju prvič stopila leta 1991, in sicer na prvenstvu na Norveškem. Takrat je osvojila zlato medaljo v slalomu in srebrno v kombinaciji, leto dni kasneje pa postala svetovna prvakinja v slalomu. Do konca svoje kariere leta 2001 je nanizala vrsto uspehov, za največjega pa velja prav nastop v Sierra Nevadi, kjer je prejela zdaj ukradeno medaljo. Ko se je poslovila od smučanja, je nekaj časa vozila tudi reli, kasneje pa se popolnoma umaknila iz športa in se posvetila drugim stvarem. Odprla je svoj lokal v Ljubljani, se  zaposlila v podjetju, ki proizvaja smuči, spoznala je sedanjega partnerja in z njim dobila sina Filipa, pred nekaj leti pa je odprla tudi šolo smučanja za najmlajše.

Okradli tudi Rajmonda Debevca

Lani aprila so nepridipravi okradli tudi enega naših najbolj uspešnih olimpijcev strelca Rajmonda Debevca, ki mu sicer niso odnesli medalj, ampak so iz njegove trgovine ukradli tekmovalno puško, s katero je osvojil tudi bron na OI v Pekingu in katere vrednost je bila neizmerljiva. Odnesli so tudi drugo opremo, ki jo je hranil v trgovini, ter odpeljali njegov avto. Rajmond je krajo takrat prijavil policiji in  primer so prevzeli kriminalisti, vendar je kljub temu nekaj dni trpel tudi njegov trening.