Filozof in pisatelj Alain de Botton je za tiste, ki menijo, da je biti sam oziroma v izolaciji "zastrašujoče", delil nekaj spodbudnih besed. V pogovoru z novinarko je pojasnil, da je za mnoge ljudi ideja, da bi bili sami, strašljiva: "Grozno je, ker se boste spotikali ob koščke informacij, idej ali spominov, ki bodo povzročili bolečino. Bolečina žalovanja, bolečina, da bi morali ukrepati, bolečina spoznanja, da življenje, ki ga živite, ni tisto, kar ste si želeli ..."
Vendar pravi, da obstajajo načini, kako lahko olajšamo svoje nelagodje, ki ga povzročajo ti občutki. Sicer ne moremo ustaviti vseh vandrajočih misli, toda morda je ključ do miru spremeniti predstavo o tem, kaj pomeni preživeti čas s seboj. "Če iščete, kako ozdraviti ali rešiti težavo osamljenosti, moramo začeti s spreminjanjem lastnih vzorcev. Včasih se nam zdi, da smo brez težav sami, včasih pa je muka – zakaj se to zgodi? Včasih se mučimo z mislijo, da se drugi zabavajo brez nas. A dobro vemo, da to ni res, da so tudi tam trenja in ljudje niso srečni."
Nadalje je poudaril, da se lahko "v slabi družbi, prav tako počutimo osamljeno", ker nas opominja na tisto, kaj bi si v idealnem primeru želeli od drugega človeka, a tega ne dobimo."
"Misel biti sam dobi drugačen pomen, ko nas ljudje ali skupnost prenehajo opominjati na to. Mogoče je zdaj pravi čas, da spremenimo svoje dojemanje o samoti," še doda. Čas, ki ga imamo zase, tako lahko postane dragoceno orodje, ki nas nauči dragocenih lekcij, kdo smo ter kaj si želimo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV