Avanture za eno noč že nekaj časa niso več tabu, kljub temu pa so mnenja o tem, ali se lahko iz neobvezujočega spogledovanja in seksa razvije kaj več, ali je takšna romanca obsojena na propad, deljena. Velikokrat se zgodi, da se dva spoznata in že prvi dan skočita med rjuhe, ker ju bodisi prevzame tako močna strast ali pa je vmes kakšna opojna substanca, zaradi katere popustijo vse moralne zavore in podivjajo hormoni. Res je, da v mnogih primerih pri tem tudi ostane, obstajajo pa tudi primeri, ko se je iz neobveznega seksa, pa naj bo to avantura za eno noč ali prijateljstvo z ugodnostmi, razvila prava ljubezen.
Študija, ki so jo opravili na univerzi Concordia v Montrealu, je potrdila, da lahko začetna želja po spolnosti dejansko preraste v ljubezen. Da bi natančno locirali mesto v možganih, ki je odgovorno za spolno slo ter mesto za ljubezen, so znanstveniki med drugim podrobneje preučili kar 20 preteklih študij, katerih rezultati so temeljili na uporabi MRI tehnologije.
Ugotovili so, da spolna želja aktivira del možganov, ki je povezan z občutki nagrajevanja, ljubezen pa aktivira tisti del, ki ga povezujejo z odvisnostjo, obe mesti pa se nahajata na istem področju možganov. “Obstaja tudi ljubezen na prvi pogled, čeprav velja prepričanje, da to ni mogoče. In kaj si želimo, ko jo doživimo? Želimo jo okusiti,“ trdi Jim Pfaus, profesor psihologije na omenjeni univerzi.
Znanstveniki so ugotovili, da se na istem delu možganov preklapljata želja po spolnosti in ljubezen, zato naj bi začetna želja po seksu brez težav prerasla v pravo ljubezen. Ali pa tudi ne.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV