Nobeni izmed nas ni prijetno sedeti ob sodelavcih in zaudarjati po znoju, ki je posledica vožnje v razgretem avtomobilu ali mestnem avtobusu. Prav zaradi tega je še kako pomembno, da v poletnih mesecih izberemo oblačila iz čim bolj naravnih materialov, kot so svila, bombaž ali lan. Ti namreč dihajo in tako prepuščajo toploto iz telesa v okolje, poleg tega pa tudi hladijo telo in preprečujejo intenzivno znojenje. Za dodatni učinek bodo poskrbele svetle barve, ki odbijajo svetlobo, namesto da bi jo absorbirale in pretvarjale v toploto.
Prava hrana
V poletnih dneh se lahko osvežite z zamrznjenim jogurtom ali lubenico oziroma melono. Ta živila se hitro in enostavno prebavijo, zato ne predstavljajo dodatne obremenitve za naše telo. Lubenica je poleg tega primerna tudi zaradi svoje visoke vsebnosti vode, saj pripomore k uravnavanju ravnovesja tekočin v telesu.
Tudi kumare so izredno učinkovito sredstvo v boju proti peklenski poletni vročini. Poleg tega, da vas bodo hladile, bo zaradi njihove visoke vsebnosti vode telo pospešeno izločalo strupe, posledično pa se bo regeneriral tudi vaš metabolizem.
Zelena solata, paprika, paradižnik in stročji fižol bodo torej veliko boljša izbira kot težka hrana, ki obsedi v želodcu in povzroča napihnjenost. Zato si olajšajte muke v teh vročih dneh in uživajte v lahki in osvežilni hrani.
Veliko tekočine
Pitje zadostnih količin vode je v vročih poletnih dneh bolj nuja kot modna muha. V najhujši vročini je dobro popiti vsaj tri do štiri litre tekočine na dan, ki pa naj ne bo ledeno mrzla. Tako bo njen učinek namreč kontraproduktiven, ker bo telo s segrevanjem popite tekočine takoj skušalo znova vzpostaviti ravnovesje.
Optimalna frizura
V vročih poletnih dneh dolgolaske nikar ne imejte spuščenih las, saj bo to le še dodatno segrevalo vaše telo. Spnite jih v čop, spletite v kito ali si naredite figo. Tako boste namreč hladile vaše čelo in vrat. Ko je vročina res neznosna, se po vratu občasno poškropite z mineralno vodo. Prav tako si nikar zjutraj ne sušite las, saj boste tako močno pregrele glavo. Raje pustite, da se posušijo na zraku.
Kaj pa zvečer?
Da lahko telo hitreje oddaja toploto, se v vročini naše žile razširijo, vene pa postanejo bolj prepustne. Skozi njih ima popita tekočina prosto pot v tkivo, kar je tudi vzrok za zatekle noge. Proti oteklini v predelu gležnjev si lahko pomagate tako, da noge zvečer vsaj 15 minut namakate v hladni kopeli in jih nato podložite. Če imate v bližini jezero, morje ali domač bazen, se lahko ohladite in osvežite tudi tam.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV