Na kakovost spanca vpliva veliko stvari – stres, ki ga doživljamo čez dan, morebitna svetloba (luči), ki ponoči osvetljuje spalni prostor, hrup ... Bolečine v mišicah in sklepih, otrdel vrat in pogosto zbujanje ponoči pa so lahko tudi posledica spanja na neprimernem vzglavniku oziroma na neprimernem ležišču.
Dandanes je izbira ležišč zares velika in škoda bi bila, če med vso to ponudbo ne bi poiskali takšne, ki zares ustreza vam. Kdaj je čas, da zamenjate ležišče in na kaj morate biti pozorni, ko se odločate za novo ležišče?
Kako izbrati?
Ko kupujete novo ležišče, naj vas ne vodi le pogled na najnižjo ceno. Prva stvar, naj bo ta, da razmislite o trdoti ležišča. Nato izberite material in šele zadnji dejavnik za odločitev naj bo cena. Imejte v mislih, da je investicija v neprimerno ležišče slaba investicija in lahko negativno vpliva tako na vaše zdravje kot splošno počutje. Izberite izdelke zaupanja vrednega proizvajalca, katerega blagovne znamke slovijo po najvišji meri kakovosti, nenehnemu tehnološkemu razvoju in prilagodljivosti uporabnikom. Vse našteto združujejo ležišča mebloJOGI®, ki so izdelana v Sloveniji in imajo več kot 55-letno tradicijo. Pri izdelavi so uporabljeni le kakovostni in certificirani materiali, ki ustrezajo najvišjim standardom kakovosti in tako ne vsebujejo škodljivih snovi. V podjetju mebloJOGI® namreč vsakodnevno delujejo z zavedanjem, da zdrav spanec izboljšuje kakovost življenja, zato so njihovi izdelki – tako jogiji in ležišča kot drugi izdelki za spanje - zasnovani tako, da nudijo dobro počutje in odlično spalno udobje. Pravzaprav so v Sloveniji eni redkih, ki ležišč ne le prodajajo, ampak jih tudi proizvajajo, z lastnim razvojem in proizvodnjo pa med drugim nadzorujejo vse procese od materialov do ponudbe izdelka ključnim kupcem.
V njihovem širokem programu izdelkov za spanje boste našli vzmetnice z bonnell vzmetmi, vzmetnice z žepkastim vzmetenjem, ležišča iz različnih vrst pene in lateks ležišča.
Poglejmo lastnosti nekaj glavnih vrst ležišč in njihove prednosti ...
Ležišča iz lateksa
Lateks je naravni material, ki je elastičen in prilagodljiv telesu ter enakomerno razporeja pritisk ležišča. Ker se lateks ne pregreva, je za spanje izjemno hvaležen material, primeren je tako za gibljive in dvižne posteljne pode. Je protibakterijski in protiglivičen material, odporen na pršice, je pa potrebno ležišča iz lateksa, ki so sicer izjemno zračna, večkrat obračati.
Žepkaste vzmetnice
Žepkaste vzmetnice se še posebej prilagajajo telesu, zagotavljajo hkrati posebno podporo hrbtenici, jo ohranjajo v pravilnem položaju. Vzmeti v žepkih se odzovejo že na najmanjšo spremembo v porazdelitvi teže po ležišču, na obliko telesa in na spalni položaj. S tem se mišice ponoči lahko ustrezno sprostijo. Med spanjem se tako ne prebujamo, manj se obračamo in se bolje naspimo.
Med žepkastimi vzmetnicami izstopa edinstvena vzmetnica mebloJOGI® Woody z vrhunskim 7-conskim žepkasto vzmetenim jedrom, ki omogoča popolno prilagajanje telesu. Za udobje poskrbi naravni lateks, kateremu je dodana esencialna kovina baker, ki je učinkovita pri lajšanju gibalnih težav. Prav tako je baker dober prevodnik toplote, zato se ponoči vaše telo ne bo pregrevalo in potilo. Vzmetnica je obogatena z luksuzno preobleko Wood Work!®, ki ima 100 odstotno naravno protibakterijsko zaščito na osnovi lesnih encimov iz rdečega bora.
Klasične vzmetnice
Vzmetnice Meblo z jedrom Bonell so narejene iz vzmeti, ki so med seboj povezane s spiralno žico. Ta vzmetnica se, v nasprotju z žepkastimi vzmetnicami, telesu ne prilagaja točkovno, ampak ploskovno, ter ga navadno občutimo kot trše. Debelina žice, iz katere so narejene vzmeti, določa trdoto vzmetnice; če je žica debelejša, je vzmetnica trša, če je tanjša pa je mehkejša.
Ležišča iz pene
Ležišča se razlikujejo po tipu pene, iz katere so izdelana, in številu con. Osnovna pena, ki se uporablja tako v ležiščih iz pene kot v ležiščih z žepkastim in klasičnim vzmetenjem, je Puhin® pena, seveda različnih trdot glede na uporabo. Na robovih je običajno trša kot na ležalni površini. Ležišča iz pene so hipoalergena in zato primerna za alergike in astmatike.
Še dodaten razlog, da poskrbite za udobje med spanjem!
Če vam tudi to, da se zbujate povsem nenaspani in v bolečinah, ni zadosten razlog, da potrebujete novo ležišče, potem imamo še enega: negativen vpliv slabega spanca na težo! Raziskava organizacije AHA (American Heart Association's), ki so jo opravili že leta 2011, je pokazala povezavo med debelostjo in nezadostno količino spanja. Ženske, ki spijo okoli štiri ure na noč, pojedo, kot je pokazala raziskava, precej več, kot če spijo normalnih osem do devet ur. Ne le, da več pojedo - raje izbirajo hrano, ki je bogata z ogljikovimi hidrati. Če spimo premalo, se v telesu začnejo dogajati procesi, ki lahko povzročajo dodatno debelost. Pomanjkanje spanja namreč vpliva na hormona leptin in ghrelin. Prvi sporoča možganom stanje maščobnih celic, drugi pa povečuje apetit. Če je v telesu več ghrelina, se sproži alarm za lakoto. In pomanjkanje spanca vpliva na nivo energije v telesu, kar avtomatično sproža porast ghrelina. V tem primeru se zmanjša nivo leptina, ki telesu reče 'dovolj je, poln sem'. Med spanjem pa se poviša nivo leptina, ki sporoča telesu, da ni treba jesti.
Torej? Ste že razmislili o novi vzmetnici?
Sponzorirana vsebina