Če želimo svojo kožo nahraniti na naraven način, posezimo po negovalnih izdelkih, ki jih dopolnjujejo zelišča in različna olja. Ta bodo kožo oskrbela s potrebno vlago in sijajem, prav tako pa jo bodo zaščitila pred mrazom in drugimi zunanjimi vplivi, ki jih prinašajo vremenske razmere. Pred samo nego je pomembno, da je koža segreta in pore odprte. Tako bodo izdelki dosegli še boljši učinek, kot če bi jih nanašali na hladno površino.
Ognjič
Enoletna rastlina ima značilne rumene cvetove in dlakave liste. Za kozmetiko uporabljamo zgolj cvetove, ki so bogati z negovalnimi in obnovitvenimi hranili. Če cvetje dobro prevremo v vodi, in ko se tekočina ohladi, vanjo namočimo roke, bomo poskrbeli za hitrejše obnavljanje razpokane kože, prav tako pa bomo oslabljeno povrhnjico na ta način dobro obnovili. Obkladki iz ognjičeve vode bodo ublažili opekline ter temeljito razkužili aknasto kožo.
Blaži razpokano in suho kožo
V trgovini lahko kupimo vrsto različnih krem z dodatkom ognjiča, ki se ponašajo z vsestransko uporabnostjo. Z njo lahko zaščitimo kožo na rokah in ublažimo morebitne razpoke ali rane. Ognjičevo maslo bo odpravilo trdo kožo na podplatih, komolcih in kolenih, prav tako je primeren za masažo celotnega telesa.
Olivno olje
Je nepogrešljiva sestavina številnih kozmetičnih pripravkov, nanj pa so prisegale že naše babice. Uporabljamo ga samostojno ali v kombinaciji z ostalimi olji ali zelišči. Oljka je prijetno dišeče, visoko drevo s sivkasto zelenim listjem in majhnimi belimi cvetovi. Olje se pridobiva iz oljnatih plodov, imenovanih olive, ki zorijo od novembra.
Za kožo in lase
Olivno olje domačega porekla lahko uporabljamo za nego vseh tipov kože. Če želimo nekoliko mehkejšo in kremasto strukturo, ki bi ob enem nahranila in osvežila kožo, se odločimo za kombinacijo olivnega olja in gela aloe vere. Olje je primerno tudi za nego las. Pred umivanjem ga vtremo v konice, počakamo 30 minut in speremo ali ga nanesemo na oprane lase. Blagodejno bo deloval predvsem na suhih in kodrastih laseh.
Med
Lepotnih učinkov medu se je zavedala že egipčanska kraljica Kleopatra, ki je svojo kožo negovala v kopelih, kjer sta se cedila med in mleko, danes pa je ta prisoten v različnih kozmetičnih izdelkih ter s svojim vonjem in blagodejnim učinkom oskrbuje tudi najbolj občutljivo kožo. Je naraven antiseptik, ki ga uporabljamo za pomiritev razdražene kože ter za vlaženje.
Tekoče zlato za suho in mastno kožo
Med je med drugim koristen za čiščenje mastne kože, in sicer tako da zmešamo dve žlici medu, jajčni beljak in sok polovice limone. Masko nanesemo na obraz in pustimo učinkovati tri minute. Nato vse skupaj speremo s toplo vodo. Tudi najbolj občutljiva koža se lahko zanese na zdravilne učinke medu. Za pomiritev in žametno mehkobo na obraz nanesemo tanko plast medu in jo pustimo učinkovati deset minut. Če želimo kožo zgolj osvežiti zmešamo dve žlici medu, žlico pšenične moke in rumenjak. Mešanico lahko uporabljamo kot blag piling, zato jo prav tako lahko nanesemo na celotno telo in z njo nežno masiramo kožo. Pustimo učinkovati eno minuto, nato speremo z vodo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV