Zadovoljna.si
image (28)

Novice

Lepotna tekmovanja – od nun do zapornic

Z.K.
22. 08. 2010 19.00
1

Večina lepotnih tekmovanj ima podrobno opredeljene kriterije, s pomočjo katerih določijo, kakšna naj bodo dekleta, ki se potegujejo za najlepšo. Nekateri menijo, da je lepota v očeh opazovalca, zato so se odločili, da bodo prekinili vzorec in priredili malo drugačna lepotna tekmovanja.

Miss plastične operacije

Na Kitajskem so leta 2004 priredili lepotno tekmovanje, na katerem je bil pogoj, da so tekmovalke že 'obdelale' spretne roke plastičnega kirurga. Ideja se je porodila, ko so na enem izmed kitajskih lepotnih tekmovanj izločili tekmovalko prav zaradi lepotnih posegov. Starostna omejitev je bila od 18 do 62 let, udeleženci, vključno z enim transseksualcem, pa so s seboj morali prinesti certifikat, s katerim so dokazali, da so res bili pod nožem. Zmagovalka Feng Qian je prejela nagrado v vrednosti 6.000 dolarjev, kar je po vsej verjetnosti manj, kot je zapravila za vse lepotne posege.

Miss nun

Italijanski duhovnik Antonio Rungi je leta 2008 organiziral spletno lepotno tekmovanje med nunami. S tem je želel izoboljšati prepoznavnost nun v rimokatoliški cerkvi, hotel pa je tudi prekiniti stereotip, da so to le grde in stare ženske. Nune so tako preko spleta pošiljale svoje fotografije in biografije. Ljudje naj bi zmagovalko izbrali na podlagi notranje lepote, dobrodelnosti, duhovnosti in ostalih dosežkov. Tekmovanja sicer niso izvedli do konca, saj so mu mnogi nasprotovali, češ da žali cerkev.

Miss amputacije

V Angoli imajo še vedno okrog 6 milijonov nedetoniranih min, kar je vzrok za mnogo nedolžnih žrtev. Zaradi tega vsak dan umre 10 ljudi, mine pa so pohabile že 70 tisoč državljanov, ki jim je normalno življenje povsem onemogočeno. V pomoč žrtvam je norveški umetnik Morten Traavik priredil lepotno tekmovanje za ženske, ki so zaradi eksplozije mine pohabljene. S tem naj bi jim povrnil samozavest in izpostavil težavo, ki pesti prebivalce Angole. Oblasti so tekmovanje prepovedale, češ da ni primerno, zato je dobilo svoje nadaljevanje na Norveškem.

Miss muslimank

V Savdski Arabiji so leta 2009 priredili lepotno tekmovanje, na katerem pa niso izbirali na podlagi videza, saj so tamkajšnje ženske zakrite z burkami. Prijavilo se je 274 tekmovalk, ki so med seboj tekmovale kar tri mesece. S pomočjo psiholoških testov so ugotavljali njihove moralne vrednote, predanost družini in družbi. Zmagovalka je dobila denarno nagrado v višini 1.333 dolarjev, diamantno uro in lepe počitnice.

Miss zapornic

V brazilskem ženskem zaporu je policija organizirala lepotno tekmovanje, na katerem so se za najlepšo potegovale zapornice. 120 tekmovalk se je predstavilo v treh izhodih, v večerni in dnevni obleki ter kopalkah. Obleke so jim posodile lokalne trgovine, pri ličenju in pričeskah pa so jim pomagali prostovoljci. Odzivi na tekmovanje so bili zelo pozitivni, saj se je obnašanje zapornic po tekmovanju precej izboljšalo. Na koncu so izbrali kar 12 zmagovalk.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 658